Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

W poniedziałek nad ranem uważajmy na mgły. Początek tygodnia z komfortową temperaturą

Na początku tygodnia temperatury będą komfortowe. Miejscami przelotnie popada, zwłaszcza we wtorek. Na początku tygodnia temperatury będą komfortowe. Miejscami przelotnie popada, zwłaszcza we wtorek. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Co prawda to jeszcze nie koniec lata, ale tak wysoką temperaturę jak w sobotę termometry wskażą ponownie dopiero w przyszłym roku. W niedzielę napłynęło chłodniejsze i wilgotne powietrze, rozpoczynając okres z napływem powietrza pochodzenia atlantyckiego. W poniedziałek i wtorek umiarkowany typ pogody - bez stresu gorąca, ale i przenikliwego chłodu. Raz wyjrzy słońce, ale i chmur je przesłaniających też na niebie trochę zobaczymy. W pierwszy poranek nowego tygodnia uważajmy na drogach, możliwe gęste mgły. Wiatr słaby - w dzień przeważnie północno-zachodni, nocami natomiast z kierunków zmieniających się.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (23/24 sierpnia 2020) od zachodu rozbuduje się klin Wyżu Azorskiego. Będziemy w bardzo wilgotnej polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Nad ranem mgły, miejscami gęste i wysokie, ograniczające widzialność do 100 metrów, a w ich obszarze wzrost zachmurzenia do całkowitego. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność początkowo dobra, z upływem nocy jednak będzie szybko pogarszać się, aż do złej nad ranem. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa, do rana nieznacznie wzrośnie.

W poniedziałek w ciągu dnia (24 sierpnia 2020) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie z zachodu. Zachmurzenie umiarkowane. Rano zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność zła, przed południem szybko poprawiająca się do dobrej i bardzo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (24/25 sierpnia 2020) pozostaniemy w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Będziemy w powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa, do rana nieznacznie spadnie.

We wtorek w ciągu dnia (25 sierpnia 2020) pogodę kształtować będzie rozległy niż znad Atlantyku i Wysp Brytyjskich z ośrodkiem wtórnym nad Bałkanami. Będziemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami zwłaszcza w godzinach popołudniowych. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, przez większość dnia będzie się wahać, dopiero późnym popołudniem zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj