Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Środek tygodnia wietrzny, porywy wiatru do 65 km/h. W środę 25°C, a w czwartek 21°C

W środę wzrośnie prędkość wiatru. W czwartek porywy do 65 km/h i przelotne deszcze. W środę wzrośnie prędkość wiatru. W czwartek porywy do 65 km/h i przelotne deszcze. Źródło: Ventusky

Nie tylko coraz krótszy dzień, coraz niżej świecące słońce i pierwsze opadające liście sygnalizują, że lato zmierza ku końcowi. Pierwsze zmiany zachodzą również w polu ciśnienia nad Europą i Atlantykiem. Zaczynają tworzyć się coraz głębsze niże - pierwszy taki, już o "jesiennej" głębokości i ciśnieniu 978 hPa w centrum we wtorek nasunął się nad Anglię, a w środę i czwartek wywrze wpływ na pogodę w Europie Środkowej, przemieszczając się przez Bałtyk. Wzrośnie gradient ciśnienia i co za tym idzie prędkość wiatru w naszym kraju, mimo to będzie jeszcze dość ciepło. W środę po południu spodziewamy się 25°C, dobę później chłodniej o około cztery stopnie.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (25/26 sierpnia 2020) od zachodu dostaniemy się pod wpływ głębokiego niżu przemieszczającego się znad Anglii na Morze Północne. Będziemy jeszcze w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie małe, okresami bezchmurnie. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa, wieczorem będzie się lekko wahać, a nad ranem zacznie spadać.

W środę w ciągu dnia (26 sierpnia 2020) pogodę kształtować będzie niż przemieszczający się znad Morza Północnego przez Danię nad Bałtyk. Rano z zachodu przewędruje mało aktywny ciepły front atmosferyczny, za którym napłynie ciepłe powietrze polarno-morskie, zaś późnym popołudniem z zachodu na wschód przemieści się front chłodny. Zachmurzenie umiarkowane, późnym popołudniem wzrastające do dużego, aż do wystąpienia słabego przelotnego opadu deszczu. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1011 hPa, przez większość dnia będzie spadać, późnym popołudniem natomiast lekko wahać się. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (26/27 sierpnia 2020) znajdziemy się już w tylnej części niżu przemieszczającego się z Bałtyku na Łotwę. Z zachodu napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Wieczorem niewykluczony słaby przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1009 hPa i będzie się wahać.

W czwartek w ciągu dnia (27 sierpnia 2020) pozostaniemy jeszcze w tylnej części niżu, który wyjdzie znad Łotwy nad Rosję. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 65 km/h, dopiero późnym popołudniem słabnący, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1011 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj