Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Weekend: w sobotę przyjemnie i do 25°C, w niedzielę przybędzie chmur i popada deszcz

W najbliższy weekend pogodę kształtować będzie niż. Sobota ciepła, w niedzielę chłodniej z opadami deszczu. W najbliższy weekend pogodę kształtować będzie niż. Sobota ciepła, w niedzielę chłodniej z opadami deszczu. Fot. PixaBay

Po chłodnych pierwszych dniach września na niespełna dwie doby rozbudował się wyż, na niebie mniej chmur i więcej słońca, wzrosła temperatura maksymalna. Piątkowa noc i poranek będą pogodne i tym samym chłodne. O najzimniejszej porze dnia - w dziewiątym miesiącu roku zwykle przypadającej na okolice godziny 06:00 - spodziewamy się tylko 8°C. Po południu będzie jednak o kilkanaście stopni cieplej. W najbliższy weekend dostaniemy się pod wpływ niżu, a więc ciśnienie trochę spadnie. Mimo to sobota będzie przyjemna i ciepła, w niedzielę z kolei spodziewamy się już chłodnego frontu atmosferycznego z opadami deszczu i zdecydowanie większym zachmurzeniem.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (3/4 września 2020) pogodę kształtować będzie klin wyżu znad Atlantyku. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Nad ranem silne zamglenia, a lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność dobra, nad ranem pogarszająca się do słabej, lokalnie bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1024 hPa i będzie powoli wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (4 września 2020) dostaniemy się pod wpływ zatoki niżu znad Morza Norweskiego, a późnym popołudniem od zachodu nasunie się ciepły front atmosferyczny. Pozostaniemy jeszcze w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie małe, około południa od zachodu wzrastające do umiarkowanego i dużego. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego. Widzialność rano umiarkowana, potem dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa, zacznie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (4/5 września 2020) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Morza Norweskiego. Z zachodu napływać zacznie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa i będzie powoli spadać.

W sobotę w ciągu dnia (5 września 2020) pogodę kształtować będzie zatoka niżu znad Morza Norweskiego. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z soboty na niedzielę (5/6 września 2020) będziemy pod wpływem niżu, który przemieści się nad Skandynawię, a z północnego zachodu zacznie nasunie się strefa pofalowanego chłodnego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy jeszcze w powietrzu polarno-morskim ciepłym. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie się wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (6 września 2020) pogodę kształtować będzie rozległy układ niskiego ciśnienia rozciągający się od Skandynawii przez Europę Środkową aż po Morze Śródziemne wraz z pofalowanym chłodnym frontem atmosferycznym. Napływać zacznie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj