Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Poniedziałek chłodny i wilgotny. We wtorek najpierw mgły, potem słonecznie i do 20°C

W poniedziałek pochmurno z opadami deszczu. We wtorek, z wyjątkiem mglistego poranka, dużo słońca. W poniedziałek pochmurno z opadami deszczu. We wtorek, z wyjątkiem mglistego poranka, dużo słońca. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Front chłodny nasunął się w niedzielę, lecz faluje, co oznacza, że powstają na nim wtórne ośrodki niskiego ciśnienia spowalniające wymianę mas powietrza. Tym samym poprawa pogody nadejdzie dopiero we wtorek. Poniedziałek zaś podobny do niedzieli - pochmurny, deszczowy, pod chmurami będzie najwyżej kilkanaście stopni. Lokalnie, zwłaszcza nad ranem, możliwa burza. Ciśnienie jak to w strefie pofalowanego frontu - waha się, a trwale wzrastać zacznie dopiero w pierwszy poranek nowego tygodnia. Początek wtorku z gęstymi mgłami - to wiadomość szczególnie ważna dla kierowców, uważajmy na drogach. Już przed południem jednak rozpogodzi się, widzialność ulegnie zdecydowanej poprawie i w końcu na dłużej wyjrzy słońce.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (6/7 września 2020) pogodę kształtować będzie rozległy układ niskiego ciśnienia rozciągający się od Skandynawii przez Europę Środkową aż po Morze Śródziemne, z ośrodkiem wtórnym przemieszczającym się znad Węgier nad Bieszczady. Znajdziemy się w strefie oddziaływania ciepłego frontu atmosferycznego, za którym przejściowo napłynie wilgotne i niestabilne powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie całkowite i opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Nad ranem niewykluczona burza. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz przejściowo porywisty, zmienny z przewagą północno-wschodniego. Widzialność umiarkowana, w intensywnych opadach i w czasie burz przejściowo słaba. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa i będzie się wahać.

W poniedziałek w ciągu dnia (7 września 2020) będziemy pod wpływem tego samego niżu, który wyjdzie z Bieszczad na Ukrainę, a z zachodu na wschód przemieści się kolejny front atmosferyczny z nim związany, tym razem chłodny. Napływać zacznie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr rano umiarkowany i porywisty, potem słaby, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (7/8 września 2020) od zachodu dostaniemy się pod wpływ wyżu przemieszczającego się znad Niemiec przez Czechy nad Karpaty. Będziemy w chłodnej i wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże i całkowite, jedynie przejściowo, późnym wieczorem, krótkotrwałe rozpogodzenia do zachmurzenia małego. Nad ranem gęste i wysokie mgły, ograniczające widzialność nawet do kilkudziesięciu metrów. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność wieczorem dobra, potem szybko pogarszająca się, aż do złej nad ranem. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa i będzie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (8 września 2020) pogodę kształtować będzie wyż przemieszczający się znad Tatr na Ukrainę. Pozostaniemy w chłodnej i wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Rano zachmurzenie całkowite i gęste mgły ograniczające widzialność do 100 metrów, przed południem mgły szybko zanikną i rozpogodzi się do zachmurzenia małego, przejściowo umiarkowanego. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność rano zła, przed południem szybko poprawiająca się do dobrej i bardzo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne początkowo obojętne, potem korzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj