KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Weekend pogodny, z chłodnymi nocami i porankami. Od soboty dni znów coraz cieplejsze

Weekend zapoczątkuje napływ powietrza ze wschodu. Dni coraz cieplejsze, ale noce i poranki nadal chłodne. Weekend zapoczątkuje napływ powietrza ze wschodu. Dni coraz cieplejsze, ale noce i poranki nadal chłodne. Fot. PixaBay

Powietrze pochodzenia arktycznego w czwartek po południu napłynęło już do każdego zakątka Polski, napływ z północy utrzyma się przez ponad dobę. Potem wyż znad Morza Północnego rozbuduje się klinem na wschód, w sobotę jego centrum przewędruje na Litwę, a do naszego kraju napływać zacznie powietrze polarno-kontynentalne ze wschodu. Piątek zatem chłodny, z temperaturą maksymalną osiągającą niespełna 16°C, a nad ranem tylko 5°C! Weekend już z cieplejszymi dniami - w niedzielę po południu spodziewamy się około 20°C, ale noce i poranki pozostaną chłodne. W przyszłym tygodniu powrót wysokich temperatur.

W nocy z czwartku na piątek (17/18 września 2020) rozbuduje się nad nami wyż znad Morza Północnego. Z północy napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa i będzie wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (18 września 2020) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Morza Północnego. Utrzyma się napływ chłodnej masy powietrza arktycznego starego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (18/19 września 2020) sytuacja baryczna nie zmieni się w sposób istotny. Utrzyma się napływ chłodnej masy powietrza arktycznego starego z północy. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, zmienny, nad ranem przejściowo cisza. Widzialność dobra, nad ranem przejściowo umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa i pozostanie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (19 września 2020) będziemy w zasięgu rozległego wału wysokiego ciśnienia rozciągającego się od Atlantyku i Wysp Brytyjskich, przez Morze Północne i Europę Środkową aż po Ukrainę i Mołdawię. Będziemy w suchej masie powietrza polarno-kontynentalnego. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1026 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (19/20 września 2020) pogodę kształtować będzie rozległy wyż z centrum nad Litwą. Ze wschodu napływać będzie suche powietrze polarno-kontynentalne. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1024 hPa i będzie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (20 września 2020) pozostaniemy pod wpływem tego samego wyżu, który przemieszczać się będzie znad Litwy nad Białoruś. Ze wschodu napływać będzie suche powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?