KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Dostajemy się pod wpływ niżu, ciśnienie spada. Środa słoneczna, w czwartek przelotne deszcze

Środa słoneczna i bardzo ciepła, w czwartek więcej chmur, miejscami przelotne deszcze i słabe burze. Środa słoneczna i bardzo ciepła, w czwartek więcej chmur, miejscami przelotne deszcze i słabe burze. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Od zachodu Polska dostaje się pod wpływ rozległego niżu rozciągającego się od Arktyki przez Skandynawię i Europę Zachodnią aż po Morze Śródziemne. Po jego wschodniej stronie obserwowana jest adwekcja bardzo ciepłego powietrza zwrotnikowego. Najbliższe dni ze spadającym ciśnieniem i wzrastającym zachmurzeniem. Środa wciąż słoneczna, na niebie głównie chmury pierzaste Cirrus w piętrze wysokim, w drugiej połowie doby także trochę Altocumulusów w piętrze średnim. W czwartek czasem przewaga chmur, czasem przejaśnienia, w płytkiej zatoce niżu, przechodzącej przez wschodnią Polskę, wystąpi linia zbieżności, w strefie której spodziewane są przelotne deszcze i słabe burze.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (22/23 września 2020) pozostaniemy jeszcze na skraju wyżu znad Europy Wschodniej, w ciepłej masie powietrza zwrotnikowego napływającego z południa. Bezchmurnie, nad ranem zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa i będzie powoli spadać.

W środę w ciągu dnia (23 września 2020) dostaniemy się pod wpływ rozległego niżu z ośrodkiem wtórnym nad Norwegią. Z południa nadal napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (23/24 września 2020) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Pozostaniemy w napływającym z południa bardzo ciepłym powietrzu zwrotnikowym. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, wschodni, nad ranem skręcający na południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, będzie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia (24 września 2020) pogodę kształtować będzie zatoka rozległego niżu obejmującego całą Europę Zachodnią i Północną, a przez wschodnią Polskę od zachodu przewędruje linia zbieżności. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, lokalnie burza. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?