KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Wyciągnijmy z szaf jesienne kurtki! Weekend z załamaniem pogody i niskim ciśnieniem

Nadszedł kres babiego lata. Ostatni weekend września przyniesie gwałtowne załamanie pogody. Nadszedł kres babiego lata. Ostatni weekend września przyniesie gwałtowne załamanie pogody. Fot. PixaBay

Poznaliśmy już pierwsze skrajne oblicze jesieni - wtorek i środa były bardzo ciepłe, a słońca nie brakowało. Nadchodzi jednak gwałtowne załamanie pogody. Ciśnienie spada od kilku dni, w piątek i początkowo w sobotę spadek ten będzie jeszcze szybszy niż aktualnie. Weekend przyniesie nam radykalne ochłodzenie i intensywne opady deszczu. Niskie wskazania barometrów, a także pochmurna oraz słotna aura to niestety gwarancja niekorzystnych warunków biometeorologicznych. Możemy czuć się nadzwyczaj senni. Lepiej też pozostać w domu, jeśli nie nagli nas żadna ważna potrzeba, bo będzie mokro i zimno. Koniec tygodnia zapoczątkuje sezon grzewczy w wielu polskich domach. Ostatnie dni września także z niskimi temperaturami.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (24/25 września 2020) będziemy pod wpływem rozległego niżu rozciągającego się południkowo od Arktyki przez Skandynawię i Europę Środkową aż po Morze Śródziemne. Pozostaniemy w powietrzu zwrotnikowym napływającym z południa. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, nad ranem umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1009 hPa i będzie powoli spadać.

W piątek w ciągu dnia (25 września 2020) pogodę kształtować będzie ten sam rozległy niż, z ośrodkiem wtórnym przemieszczającym się znad zachodniej Polski przez Bałtyk Południowy nad Szwecję. Po południu nasunie się związany z nim chłodny front atmosferyczny. Przez większość dnia będziemy jeszcze w ciepłym powietrzu zwrotnikowym, dopiero pod koniec dnia napłynie również ciepłe, ale polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, późnym popołudniem wzrastające do całkowitego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu o natężeniu słabym. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h, pod wieczór słabnący, południowy i południowo-wschodni. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1003 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (25/26 września 2020) znajdować się będziemy pod wpływem bardzo rozległego niżu rozciągającego się od Arktyki przez Skandynawię i Europę Środkową aż po Morze Śródziemne i Algierię oraz ośrodka wtórnego przemieszczającego się znad Bałkanów nad Tatry. Od południa nasunie się ciepły front atmosferyczny z nim związany, będziemy w powietrzu polarno-morskim ciepłym, napływającym z południowego wschodu. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 998 hPa i będzie spadać.

W sobotę w ciągu dnia (26 września 2020) pogodę kształtować będzie ten sam rozległy niż z ośrodkiem wtórnym przemieszczającym się znad Małopolski przez centrum kraju, Pomorze, wieczorem wychodzącym na Bałtyk Południowy. Z południowego zachodu na północny wschód przewędruje związany z nim aktywny chłodny front atmosferyczny, za którym po południu napływać zacznie chłodne i wilgotne powietrze pochodzenia arktycznego. Zachmurzenie całkowite. Opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Lokalnie niewykluczona burza. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C, wystąpi przed południem, po południu przewiduje się szybki spadek temperatury. Wiatr słaby i umiarkowany, w strefie frontu chłodnego przejściowo porywisty, południowo-wschodni skręcający na zachodni i północno-zachodni. Widzialność początkowo dobra, potem pogorszy się do umiarkowanej i słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 992 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (26/27 września 2020) będziemy pod wpływem aktywnego niżu znad Europy Środkowej z ośrodkiem wtórnym przemieszczającym się znad Rumunii na Ukrainę. Z północy napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze arktyczne. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu okresami o umiarkowanym i silnym natężeniu. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami nad ranem porywisty, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 995 hPa i będzie się wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (27 września 2020) pozostaniemy w zasięgu niżu znad Europy Środkowej, z ośrodkiem wtórnym przemieszczającym się znad Ukrainy nad Polskę, w strefie frontu zokludowanego. Napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze arktyczne. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 999 hPa i zacznie szybko wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?