KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Środek tygodnia pochmurny i bardzo deszczowy. Całodobowo będzie od 10°C do 13°C

Koniec września i początek października z najgorszym obliczem jesieni. Będzie pochmurno i deszczowo. Koniec września i początek października z najgorszym obliczem jesieni. Będzie pochmurno i deszczowo. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Co prawda ciśnienie atmosferyczne nie jest już tak niskie, jak w miniony weekend, ale nie oznacza to, że wydostaliśmy się spod wpływu rozległego niżu. Bynajmniej - jego ośrodki wtórne wciąż przynoszą Europie Środkowej kolejne dawki chmur oraz deszczu. Koniec września i pierwszy dzień października zapowiadają się nieciekawie, z jesienną słotą, brakiem usłonecznienia i z dość stabilną temperaturą, wahającą się pomiędzy 11°C a 13°C. Wiatr na ogół słaby, tylko okresami umiarkowany, z kierunków północnych. Poprawa pogody i ocieplenie dopiero pod koniec tygodnia.

REKLAMA


W nocy z poniedziałku na wtorek (28/29 września 2020) dostaniemy się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Węgier nad południowo-wschodnią Polskę oraz związanego z nim frontu okluzji. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu. Możliwa również mgła ograniczająca widzialność do 800 metrów. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność umiarkowana pogarszająca się do bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa i będzie się lekko wahać.

We wtorek w ciągu dnia (29 września 2020) pogodę kształtować będzie niż przemieszczający się znad Rumunii nad Mołdawię. Pozostaniemy w przetransformowanej i wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z wtorku na środę (29/30 września 2020) będziemy pod wpływem niżu przemieszczającego się znad Mołdawii nad Ukrainę, w strefie frontu zokludowanego. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie całkowite i opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa i będzie spadać.

W środę w ciągu dnia (30 września 2020) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Ukrainy, w strefie frontu okluzji. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, okresami o umiarkowanym natężeniu. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1009 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (30 września 2020/1 października 2020) pogodę nadal kształtować będzie niż znad Ukrainy. Utrzyma się napływ przetransformowanego i bardzo wilgotnego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie całkowite, słabe opady deszczu. Oprócz tego silne zamglenia, a miejscami nawet mgły ograniczające widzialność do 800 metrów. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność bardzo słaba i słaba. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa i będzie powoli spadać.

W czwartek w ciągu dnia (1 października 2020) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania niżu, który znad Ukrainy przemieści się nad Węgry, w strefie frontu zokludowanego bardzo powoli przemieszczającego się z północnego wschodu na południowy zachód. Utrzyma się napływ bardzo wilgotnego powietrza polarno-morskiego starego. Zachmurzenie całkowite, słabe opady deszczu, a początkowo miejscami również mgła ograniczająca widzialność do 800 metrów. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność bardzo słaba do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1006 hPa, początkowo będzie bez większych zmian, po południu zacznie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?