KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Początek tygodnia wciąż dosyć ciepły. Sporo słońca, ale może również przelotnie popadać

W poniedziałek i wtorek nadal ciepło. Trochę słońca, trochę chmur, niewykluczony przelotny deszcz. W poniedziałek i wtorek nadal ciepło. Trochę słońca, trochę chmur, niewykluczony przelotny deszcz. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Nad Europą Zachodnią wciąż mamy głęboki i rozległy niż, obejmujący prawie cały kontynent - za wyjątkiem północnych krańców Skandynawii i zachodniej Rosji. Po przejściu frontu chłodnego rozpogodziło się, ale strefa oddzielająca powietrze zwrotnikowe od polarnego wciąż krąży nad Europą Środkową. Na początku tygodnia utworzy się kolejny niż wtórny, znajdziemy się pod jego wpływem, ale znajdzie się czas i na słońce, i na okresy z większym zachmurzeniem. Jeśli popada, to tylko i wyłącznie przelotnie. Wciąż ciepło jak na październik i - jak by nie było - z dnia na dzień coraz bardziej zaawansowaną jesień.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (4/5 października 2020) będziemy pod wpływem rozległego niżu znad Anglii. Z południowego zachodu napływać będzie powietrze polarno-morskie stare. Bezchmurnie, nad ranem zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy skręcający na wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa, przez większość nocy będzie powoli wzrastać, nad ranem natomiast zacznie również powoli spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (5 października 2020) pogodę kształtować będzie rozległy niż znad Europy Zachodniej wraz z ośrodkiem wtórnym przemieszczającym się znad Rudaw przez zachodnią Polskę nad Pomorze. Przed południem z południa na północ przewędruje ciepły front atmosferyczny, za którym przejściowo napłynie powietrze zwrotnikowe, pod wieczór natomiast od południowego zachodu nasunie się front chłodny. Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Lokalnie niewykluczony przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1009 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (5/6 października 2020) pozostaniemy pod wpływem niżu, który wyjdzie z północnej Polski nad Bałtyk. Napływać będzie przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa i będzie powoli wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (6 października 2020) pogodę kształtować będzie rozległy niż znad Morza Północnego. Utrzyma się napływ przetransformowanego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, do wieczora nieznacznie spadnie. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?