KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W sobotę pochmurno, słabo popada deszcz. W niedzielę rano mgły, a potem poprawa pogody

Weekend z sobotnimi opadami deszczu. W niedzielę początkowo bardzo gęste mgły, potem rozpogodzi się. Weekend z sobotnimi opadami deszczu. W niedzielę początkowo bardzo gęste mgły, potem rozpogodzi się. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Choć sytuacja baryczna będzie podobna, to piątek nie zapowiada się już tak słonecznie, jak dzień go poprzedzający. Pozostajemy w ciepłym wycinku niżu, jednak od zachodu zbliża się chłodny front atmosferyczny, który przewędruje w sobotę w pierwszej połowie doby. Mimo to już przeddzień chmur zacznie przybywać. Po przejściu frontu z kolei na kilkanaście godzin napłynie powietrze chłodniejsze, ale tylko nieznacznie. W niedzielę nad ranem i rano bądźmy bardzo ostrożni na drogach ze względu na gęste mgły, które ograniczą widzialność do zaledwie kilkudziesięciu metrów. Z upływem dnia rozpogodzi się i wyjrzy słońce.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (22/23 października 2020) pozostawać będziemy w ciepłym wycinku niżu znad Skandynawii, w którym z południowego zachodu napływać będzie powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie się lekko wahać.

W piątek w ciągu dnia (23 października 2020) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Utrzyma się także napływ powietrza zwrotnikowego starego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (23/24 października 2020) pozostaniemy jeszcze w ciepłym wycinku tego samego niżu, który przemieści się znad Finlandii nad Rosję. Napływać będzie powietrze zwrotnikowe stare. Zachmurzenie duże i całkowite. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa i będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (24 października 2020) będziemy pod wpływem niżu znad Rosji, a z zachodu na wschód przewędruje związany z nim chłodny front atmosferyczny. Napływać będzie powietrze polarno-morskie - w pierwszej połowie dnia cieplejsze, po południu chłodniejsze. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy skręcający na zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa i zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (24/25 października 2020) od południowego zachodu rozbuduje się wyż przemieszczający się znad Austrii nad Bieszczady. Napływać będzie chłodne i bardzo wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, jedynie wieczorem możliwe niewielkie przejaśnienia. Z upływem nocy utworzą się gęste i wysokie mgły, ograniczające widzialność nawet do kilkudziesięciu metrów. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, zmienny, nad ranem przejściowo cisza. Widzialność umiarkowana z upływem nocy pogarszająca się do złej i bardzo złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa i będzie wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (25 października 2020) znajdziemy się, podobnie jak i reszta kraju, pod wpływem wyżu przemieszczającego się znad Bieszczad nad Ukrainę. Z południowego wschodu napływać zacznie ciepłe powietrze polarno-morskie. Rano zachmurzenie całkowite i gęste mgły ograniczające widzialność do 100 metrów, potem mgły zanikną i rozpogodzi się do zachmurzenia małego. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność zła poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne rano niekorzystne, około południa poprawiające się do obojętnych.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?