KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Wciąż dosyć ciepło, a opady deszczu dopiero w czwartek wieczorem. Wiatr będzie słaby

W środku tygodnia dość ciepło. W czwartek wieczorem przewędruje jednak chłodny front atmosferyczny. W środku tygodnia dość ciepło. W czwartek wieczorem przewędruje jednak chłodny front atmosferyczny. Źródło: Ventusky

Mimo że ciśnienie powoli wzrasta, to pozostajemy w zasięgu oddziaływania rozległego niżu. Aktualnie znajdujemy się w jego pogodniejszym obszarze, front chłodny dotrze w czwartek wieczorem, przynosząc spadek temperatury i opady deszczu. Do tego czasu - w środę - słońca wciąż nie będzie brakować, choć nad ranem i rano możliwe mgły i chmury piętra niskiego Stratus. Będzie ciepło, wczesnym popołudniem do 17°C.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (27/28 października 2020) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania rozległego niżu znad północnego Atlantyku. Napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe. Nad ranem mgły miejscami ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra, stopniowo z upływem nocy pogarszająca się do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa i będzie powoli wzrastać.

W środę w ciągu dnia (28 października 2020) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Utrzyma się napływ ciepłego i wilgotnego powietrza polarno-morskiego. Rano zachmurzenie duże i zanikające mgły ograniczające widzialność do 200 metrów, potem rozpogodzenia do zachmurzenia małego i umiarkowanego, a mgły zanikną. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność zła poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne rano obojętne, potem korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (28/29 października 2020) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania rozległego układu niskiego ciśnienia rozciągającego się od północnego Atlantyku po Skandynawię. Utrzyma się napływ ciepłego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa i pozostanie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia (29 października 2020) znajdziemy się w zatoce tego samego rozległego niżu, przemieszczającej się znad Skandynawii nad Bałtyk. Wieczorem od zachodu nasunie się związany z tą zatoką chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim ciepłym, dopiero wieczorem napłynie powietrze chłodniejsze, ale również polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, pod wieczór opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, południowy skręcający na zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, późnym popołudniem zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne początkowo obojętne, potem niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?