Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Napłynie powietrze arktyczne i poprószy śnieg. Weekend pochmurny z aurą przedzimową

Od piątku będziemy pod wpływem niżu. Weekend przyniesie opady - najpierw mżawki, potem śniegu. Od piątku będziemy pod wpływem niżu. Weekend przyniesie opady - najpierw mżawki, potem śniegu. Fot. PixaBay

Dominacja południowego wiatru utrzyma się do piątku, koniec tygodnia natomiast przyniesie zmiany. Zacznie do nas docierać wilgotniejsza i chłodniejsza masa powietrza z Arktyki. Mimo że ciśnienie pozostanie dość wysokie, to pogodę kształtować będzie niż. Wystąpią także opady deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Gdzieniegdzie krajobrazy zabielą się.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (26/27 listopada 2020) pozostaniemy jeszcze na skraju słabnącego wyżu znad Bałkanów. Utrzyma się jeszcze napływ powietrza polarno-morskiego starego. Zachmurzenie umiarkowane, nad ranem wzrastające do dużego. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa i będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (27 listopada 2020) dostaniemy się pod wpływ niżu znad zachodniej Rosji. Z północy na południe powoli nasuwać się będzie chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy jeszcze w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie duże i całkowite, opady mżawki przechodzące w deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa i pozostanie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (27/28 listopada 2020) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Europy Wschodniej, a z północy na południe nadal przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny. Z północy napływać zacznie chłodne i wilgotne powietrze pochodzenia arktycznego. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa i będzie się lekko wahać.

W sobotę w ciągu dnia (28 listopada 2020) znajdziemy się w tylnej części niżu przemieszczającego się nad Bałkany. Z północy napływać będzie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże, przelotne opady śniegu i krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (28/29 listopada 2020) pozostaniemy w tylnej części niżu znad Bałkanów. Z północy napływać będzie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, opady śniegu. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa i będzie się lekko wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (29 listopada 2020) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Nadal napływać będzie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa i nadal będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj