Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Środa słoneczna i mroźna, o poranku nawet -10°C. Czwartek zapoczątkuje odwilż

Środa słoneczna i mroźna, rano lokalnie nawet -10°C. W czwartek przybędzie chmur, ale za to ociepli się. Środa słoneczna i mroźna, rano lokalnie nawet -10°C. W czwartek przybędzie chmur, ale za to ociepli się. Źródło: Ventusky

Ciśnienie spadło względem poniedziałku, nieco wzrosła z kolei prędkość wiatru, co rozprasza niskie chmury zgromadzone pod wyżową inwersją osiadania. Noc z wtorku na środę zapowiada się bezchmurna. Nocne rozpogodzenia przy względnie świeżej pokrywie śnieżnej przyczynią się do znacznego spadku temperatury, bo prędkość wiatru nie przekroczy 4 m/s. Druga doba grudnia z temperaturą minimalną około -10°C. W dzień zachmurzenie małe, więc z pewnością nie zabraknie słońca. Dopiero w czwartek Wyż Rosyjski ustąpi miejsca rozległemu niżowi znad Europy Zachodniej, który sprowadzać zacznie coraz cieplejsze powietrze z południa; wzrośnie zachmurzenie. Koniec tygodnia już znacznie cieplejszy.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (1/2 grudnia 2020) będziemy pod wpływem klina Wyżu Rosyjskiego. Pozostaniemy w przetransformowanej masie powietrza arktycznego. Będzie bezchmurnie. Temperatura minimalna od -10°C do -9°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1025 hPa i będzie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (2 grudnia 2020) znajdziemy się w zasięgu słabnącego klina Wyżu Rosyjskiego. Utrzyma się napływ powietrza arktycznego starego. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa i zacznie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (2/3 grudnia 2020) pozostaniemy jeszcze na skraju Wyżu Rosyjskiego, w powietrzu arktycznym starym. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -6°C do -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa i będzie spadać.

W czwartek w ciągu dnia (3 grudnia 2020) dostaniemy się pod wpływ rozległego niżu znad Europy Zachodniej. Z południa napływać zacznie cieplejsze powietrze polarno-morskie. Rano zachmurzenie małe, potem jednak szybko wzrośnie aż do dużego. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne przechodzące w niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj