Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Poniedziałek najmroźniejszym dniem tej zimy. A już w połowie tygodnia czeka nas odwilż!

Przyszły tydzień z diametralną zmianą pogody. W poniedziałek silny mróz, we wtorek opady śniegu. Przyszły tydzień z diametralną zmianą pogody. W poniedziałek silny mróz, we wtorek opady śniegu. Fot. KrosnoCity.pl

Utrzymujący się nocami słaby, ale mimo wszystko niezanikający wiatr wraz z zachmurzeniem uchronią nas przed ekstremalnymi mrozami, z którymi zmierzyć się muszą na przykład mieszkańcy Podlasia. Ale i u nas mróz będzie nielichy. W poniedziałek kilkunastostopniowy, utrzymujący się przez cały dzień, największy wczesnym wieczorem, kiedy to chmur w osi ustępującego klina wyżowego będzie mniej. We wtorek z kolei czeka nas diametralna zmiana sytuacji w atmosferze. Od zachodu nasuną się fronty atmosferyczne - najpierw zokludowany, a potem ciepły, należące do Niżu Islandzkiego. Nadal mroźno i spadnie śnieg, ale rozpocznie się cyrkulacja południowo-zachodnia cykloniczna i napływ znad Atlantyku, co skutkować będzie odwilżą i wiatrem halnym, które przyjdą w czwartek. Przetrwajmy mroźny początek tygodnia, a wręcz korzystajmy z uroków zimy, bo to już długo nie potrwa.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (17/18 stycznia 2021) pogodę kształtować będzie klin wyżu znad Atlantyku. Pozostaniemy w arktycznej masie powietrza napływającej z północy. Zachmurzenie duże. Lokalnie słabe przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -16°C do -15°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa i będzie powoli wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (18 stycznia 2021) sytuacja baryczna nie ulegnie jeszcze zasadniczej zmianie. Będziemy w przetransformowanej mroźnej arktycznej masie powietrza. Rano zachmurzenie duże, potem umiarkowane. Temperatura maksymalna od -12°C do -11°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana, przejściowo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (18/19 stycznia 2021) od zachodu dostaniemy się pod wpływ zatoki niżu znad Morza Norweskiego i związanego z nią frontu okluzji. Pozostaniemy w powietrzu arktycznym starym. Wieczorem zachmurzenie małe, jednak z upływem nocy będzie wzrastać aż do całkowitego. Nad ranem opady śniegu. Temperatura minimalna od -16°C do -15°C i wystąpi wieczorem - potem przewiduje się wzrost temperatury. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1024 hPa, wieczorem będzie bez większych zmian, a nad ranem powoli spadać.

We wtorek w ciągu dnia (19 stycznia 2021) pogodę kształtować będzie zatoka rozległego niżu znad Europy Zachodniej wraz z frontem okluzji powoli odchodzącym na wschód. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -7°C do -6°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, południowy. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj