Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

W połowie tygodnia diametralna zmiana pogody. Nadchodzą odwilż i porywisty wiatr

W środku tygodnia diametralna zmiana pogody. Zacznie się odwilż i roztopy, oprócz tego porywisty wiatr. W środku tygodnia diametralna zmiana pogody. Zacznie się odwilż i roztopy, oprócz tego porywisty wiatr. Źródło: Ventusky

Zbliża się kres mroźnej zimy w styczniu. Nad Europą odbudowuje się cyrkulacja zachodnia, już niebawem na kilka dni buchnie ciepłem znad Atlantyku. W połowie tygodnia wzrośnie gradient baryczny, a izobary biegnąć będą przez nasz kraj z południowego zachodu na północny wschód. W górach wystąpi wiatr fenowy, szerzej w Polsce znany jako halny. Porywisty wiatr niestety także na całym obszarze powiatu krośnieńskiego. Przed nami gwałtowne ocieplenie, a jako że śniegu mamy pod dostatkiem, to musimy szykować się na roztopy. Od czwartku nie będzie już nawet przymrozków.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (19/20 stycznia 2021) będziemy pod wpływem niżu znad Anglii, od zachodu nasunie się związany z nim ciepły front atmosferyczny. Pozostaniemy jeszcze w chłodnej polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie całkowite i opady śniegu. Temperatura minimalna od -6°C do -5°C, wystąpi wieczorem. Z upływem nocy przewiduje się wzrost temperatury. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i przez większość nocy będzie powoli spadać, dopiero nad ranem zacznie również powoli wzrastać.

W środę w ciągu dnia (20 stycznia 2021) znajdziemy się w ciepłym wycinku nad Anglii. Jedynie wcześnie rano zaznaczy się jeszcze odchodzący na wschód wspomniany front atmosferyczny. Z południowego zachodu napływać zacznie ciepłe polarno-morskie powietrze. Rano zachmurzenie całkowite i zanikające opady śniegu, potem zanik opadów i zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (20/21 stycznia 2021) pozostaniemy w ciepłym wycinku pogłębiającego się niżu przemieszczającego się znad Anglii na Morze Północne. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim ciepłym napływającym z południowego zachodu. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h, południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i będzie powoli spadać.

W czwartek w ciągu dnia (21 stycznia 2021) pozostaniemy pod wpływem głębokiego niżu znad Morza Północnego, w cyrkulacji południowo-zachodniej cyklonicznej. Utrzyma się napływ ciepłego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 70 km/h, południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj