Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

W środku tygodnia lekki mróz i okresami opady śniegu. Zima na razie nie odpuści

W środę i czwartek kontynuacja zimowej aury. Okresami opady śniegu, tylko czwartkowy poranek słoneczny. W środę i czwartek kontynuacja zimowej aury. Okresami opady śniegu, tylko czwartkowy poranek słoneczny.

Centrum aktywnego niżu wtórnego jest nad Białorusią, w środę ośrodek wyjdzie nad Rosję. Pozostajemy jednak w zasięgu rozległego układu niskiego ciśnienia, którego oś biegnie od Morza Norweskiego przez Europę Środkową aż po południowo-wschodnie krańce kontynentu. Napływa powietrze z północnego zachodu, w którym utrzymuje się mróz. W środku tygodnia spodziewajmy się opadów śniegu, ale już znacznie słabszych od tych występujących w poniedziałek. W odróżnieniu do środy czwartkowy poranek z korzystniejszym biometem, na co wpłyną przejściowe rozpogodzenia i dawka promieni słonecznych.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (26/27 stycznia 2021) będziemy w tylnej części niżu przemieszczającego się znad Białorusi nad Rosję. Utrzyma się napływ mroźnego polarno-morskiego powietrza z północnego zachodu. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, nad ranem słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -4°C do -3°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (27 stycznia 2021) pozostaniemy jeszcze w tylnej części wypełniającego się niżu znad Rosji, w cyrkulacji północno-zachodniej cyklonicznej. Napływać będzie chłodne polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie całkowite i słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa i pozostanie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (27/28 stycznia 2021) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Wciąż napływać będzie mroźne polarno-morskie powietrze z północnego zachodu. Zachmurzenie duże i słabe opady śniegu, dopiero nad ranem od zachodu rozpogodzi się, a opady zanikną. Temperatura minimalna od -8°C do -7°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, wieczorem będzie bez większych zmian, a nad ranem zacznie spadać.

W czwartek w ciągu dnia (28 stycznia 2021) będziemy pod wpływem niżu znad Bałtyku, a po południu z zachodu na wschód przemieści się związany z nim front okluzji. Utrzyma się napływ chłodnego polarno-morskiego powietrza. Rano zachmurzenie małe, z upływem dnia wzrastające do dużego. Po południu przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra, po południu w strefie przelotnych opadów śniegu pogarszająca się do umiarkowanej, przejściowo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1007 hPa, początkowo będzie spadać, potem lekko wahać się. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne, jedynie rano przejściowo korzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj