KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Weekend trochę chłodniejszy. Okresami słaby deszcz, w sobotę wiatr w porywach do 55 km/h

Weekend z ochłodzeniem. Wzrośnie zachmurzenie i prędkość wiatru, okresami słabo popada deszcz. Weekend z ochłodzeniem. Wzrośnie zachmurzenie i prędkość wiatru, okresami słabo popada deszcz. Fot. PixaBay

Powietrze zwrotnikowe, które w środku tygodnia zapewniało nam co najmniej kilkanaście stopni Celsjusza - miejscami na Dolnym Śląsku nawet 21°C, opuści nasz kraj wraz z początkiem weekendu. Do piątku natomiast wciąż ciepło i słonecznie. W noc po nim następującą z północy na południe przewędruje chłodny front atmosferyczny związany z niżem znad Rosji, za którym napłynie powietrze polarno-morskie - chłodniejsze, ale nie na tyle, by zima w lutym miała szansę jeszcze o sobie przypomnieć. Koniec tygodnia tym samym z większym zachmurzeniem, krótszym usłonecznieniem i spadkiem temperatury do wartości odpowiednich dla przedwiośnia. W sobotę dokuczliwy, porywisty, północno-zachodni wiatr.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (25/26 lutego 2021) będziemy jeszcze na skraju wyżu, który przemieści się na Morze Czarne. Napływać będzie przetransformowane powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1030 hPa i będzie powoli spadać.

W piątek w ciągu dnia (26 lutego 2021) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu znad Rosji. Pozostaniemy w powietrzu zwrotnikowym starym. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę (26/27 lutego 2021) pogodę kształtować będzie niż znad Rosji, a z północy na południe przewędruje związany z nim chłodny front atmosferyczny, za którym nad ranem napływać zacznie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, przejściowo w strefie frontu porywisty, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana nad ranem poprawiająca się do bardzo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa, początkowo będzie w miarę stabilne, potem zacznie wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (27 lutego 2021) będziemy w tylnej części niżu znad Rosji. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1030 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (27/28 lutego 2021) pozostaniemy jeszcze w tylnej części niżu znad Rosji, w chłodnej polarno-morskiej masie powietrza napływającej z północnego zachodu. Zachmurzenie duże z niewielkimi przejaśnieniami, wieczorem zanikające przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr wieczorem umiarkowany i porywisty, z upływem nocy słabnący, północno-zachodni i zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1033 hPa i będzie powoli wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (28 lutego 2021) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Czech. Utrzyma się napływ chłodnego polarno-morskiego powietrza. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1034 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?