KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środku tygodnia ciepło i słonecznie, maksymalnie 14°C. Ciśnienie jednak znacznie spadnie

W środku tygodnia ciepło i słonecznie. Znaczny spadek ciśnienia będzie zapowiedzią piątkowej zmiany pogody. W środku tygodnia ciepło i słonecznie. Znaczny spadek ciśnienia będzie zapowiedzią piątkowej zmiany pogody. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Ważne dla nas zmiany w pogodzie rozpoczną się w środowe popołudnie, lecz do czwartku włącznie zdołają utrzymać się napływ ciepłej masy powietrza i słoneczna pogoda. Wiatr zmieni kierunek z północno-zachodniego i zachodniego, dominujących na początku tygodnia, na południowo-zachodni i południowy. Dostaniemy się pod wpływ niżu znad Rosji. Dwa najbliższe dni zatem jeszcze przyjemne, popołudniami spodziewamy się "dwucyfrowych" temperatur - na przykład w środę około godziny 15:00 przewidujemy 14°C. Zmiana pogody, i to dość wyraźna, nadejdzie w piątek.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (2/3 marca 2021) pogodę kształtować będzie wyż znad Europy Środkowo-Wschodniej. Utrzyma się napływ ciepłego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1034 hPa i będzie się lekko wahać.

W środę w ciągu dnia (3 marca 2021) pozostaniemy jeszcze w zasięgu wyżu, który zacznie słabnąć i przemieści się nad Morze Czarne. Nadal napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie z zachodu. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność umiarkowana poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1030 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (3/4 marca 2021) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Rosji. Wciąż jednak z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane, wieczorem przejściowo bezchmurnie. Temperatura minimalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1024 hPa i będzie spadać.

W czwartek w ciągu dnia (4 marca 2021) pozostaniemy jeszcze w ciepłym wycinku niżu znad Rosji. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego ciepłego. Zachmurzenie małe i umiarkowane, wieczorem wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa i nadal będzie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne i korzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?