KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nadchodzi zmiana pogody. W piątek opady śniegu, a w sobotę i niedzielę nocami nawet -5°C

W piątek nad ranem napłynie powietrze arktyczne. Weekend chłodniejszy, ale słońca nie zabraknie. W piątek nad ranem napłynie powietrze arktyczne. Weekend chłodniejszy, ale słońca nie zabraknie. Fot. PixaBay

Czwartek jest ostatnim dniem tego tygodnia z napływem ciepłej masy powietrza. Wieczorem dotrą do nas chmury frontu chłodnego z opadami deszczu, a w piątek nad ranem zacznie sypać śnieg. Opady śniegu ustąpią dopiero po południu wraz z odejściem frontu na Słowację. Ciśnienie będzie wzrastać, co związane będzie z rozbudową od zachodu klina wyżowego, ale powietrze arktyczne pozostanie nad Polską do końca tygodnia, więc nocne rozpogodzenia skutkować będą przymrozkami, i to całkiem solidnymi. Sobota chłodna, z błękitnym niebem ozdobionym chmurami kłębiastymi po porannych przelotnych opadach śniegu. Powietrze będzie czyste, szczególnie wczesnym popołudniem, jednak nie możemy liczyć na więcej niż 3°C. Wieczorem jakość powietrza już nie tak doskonała i znowu chwyci przymrozek. W niedzielę po mroźnym poranku znów słonecznie, po południu do 4°C, a ciśnienie będzie spadać. Dokuczać może okresami porywisty zachodni wiatr.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (4/5 marca 2021) będziemy pod wpływem niżu znad Rosji. Z północnego zachodu na południowy wschód wędrować będzie chłodny front atmosferyczny, za którym nad ranem napływać zacznie powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu nad ranem przechodzące w opady śniegu. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej, miejscami przejściowo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, wieczorem będzie powoli spadać, a nad ranem zacznie wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (5 marca 2021) pozostaniemy jeszcze pod wpływem niżu znad Europy Wschodniej, a z północy na południe powoli przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny, który po południu opuści Polskę i wyjdzie na Słowację. Z północy napływać będzie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie całkowite, dopiero po południu możliwe przejaśnienia, a pod wieczór rozpogodzenia. Początkowo opady śniegu i deszczu ze śniegiem, w drugiej połowie dnia zanikające. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana poprawiająca się do dobrej i bardzo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa i będzie szybko wzrastać. Warunki biometeorologiczne do południa niekorzystne, w drugiej połowie dnia obojętne i korzystne.

W nocy z piątku na sobotę (5/6 marca 2021) od zachodu rozbuduje się klin wyżu znad Anglii. Będziemy w chłodnej masie powietrza arktyczno-morskiego. Bezchmurnie i zachmurzenie małe, dopiero nad ranem przejściowy wzrost zachmurzenia do dużego i słabe przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -5°C do -4°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i północny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa i nadal będzie wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (6 marca 2021) pogodę kształtować będzie klin wyżu, który przemieści się znad Anglii przez Morze Północne nad Holandię. Utrzyma się napływ chłodnej masy powietrza arktyczno-morskiego. Rano zachmurzenie duże i przelotne opady śniegu, potem zanik opadów i liczne przejaśnienia do zachmurzenia umiarkowanego, pod wieczór rozpogodzenia i zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni, pod wieczór zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1032 hPa, rano będzie jeszcze powoli wzrastać, a potem lekko wahać się. Warunki biometeorologiczne początkowo obojętne, potem korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (6/7 marca 2021) będziemy w zasięgu rozległego wału wysokiego ciśnienia rozciągającego się od Atlantyku przez Europę Zachodnią i Środkowo-Wschodnią aż po Morze Czarne. Napływać będzie chłodne powietrze arktyczne. Bezchmurnie. Temperatura minimalna od -5°C do -4°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1032 hPa, wieczorem będzie bez większych zmian, a nad ranem zacznie spadać.

W niedzielę w ciągu dnia (7 marca 2021) znajdziemy się w zasięgu tego samego, ale słabnącego wału wysokiego ciśnienia, w cyrkulacji zachodniej antycyklonalnej. Będziemy w przetransformowanej masie powietrza arktycznego. Będzie bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 3°C do 4°C. Wiatr na ogół umiarkowany i porywisty, tylko rano i wieczorem słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?