KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W poniedziałek początkowo śnieg, potem słonecznie. We wtorek rano będzie -8°C

W poniedziałek rano opady śniegu, potem rozpogodzenia. Wtorkowy poranek będzie mroźny. W poniedziałek rano opady śniegu, potem rozpogodzenia. Wtorkowy poranek będzie mroźny. Fot. Ely Penner / Pixabay

W całej Polsce niedziela mija z dokuczliwym, okresami porywistym wiatrem z kierunków zachodnich za oknami, przy czym im dalej na północ, tym jest on silniejszy. Ciśnienie spada, a na południe przemieszcza się front okluzji, który dotrze do nas w poniedziałek rano i przyniesie kilkugodzinne opady śniegu. Potem rozbuduje się wyż i rozpogodzi się, a wieczorem ucichnie wiatr, co skutkować będzie po pierwsze wzrostem stężenia zanieczyszczeń w powietrzu u schyłku doby, po drugie solidnym przymrozkiem we wtorek nad ranem, kiedy to przewidujemy spadek temperatury do -8°C w najchłodniejszej porze dnia przypadającej na okolice godziny 6:00. Drugi dzień tygodnia początkowo z mocnym słońcem, potem od zachodu coraz więcej chmur piętra wysokiego i średniego nieco osłabiających jego promieniowanie, ale nieblokujących go całkowicie. Po mroźnym poranku w godzinach popołudniowych, około 15:00, temperatura na krótko osiągnie 3°C. Wieczór znów chłodny z wysokim stężeniem zanieczyszczeń w powietrzu.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (7/8 marca 2021) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Rosji. Nad ranem z północy zacznie nasuwać się front zokludowany. Pozostaniemy w powietrzu arktycznym starym. Zachmurzenie małe i umiarkowane, z upływem nocy stopniowo wzrastające aż dużego i całkowitego. Nad ranem słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra nad ranem pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie się lekko wahać.

W poniedziałek w ciągu dnia (8 marca 2021) do południa będziemy jeszcze pod wpływem niżu znad Rosji w strefie oddziaływania frontu okluzji, a potem rozbuduje się wyż przemieszczający się znad Danii na Bałtyk Południowy. Z północy napływać będzie chłodne powietrze arktyczne. Początkowo zachmurzenie całkowite i opady śniegu. Około południa zanik opadów i przejaśnienia, a pod wieczór rozpogodzenia do zachmurzenia do małego. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, rano zachodni, potem z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana poprawiająca się do dobrej i bardzo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne początkowo niekorzystne, potem przechodzące w obojętne i korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (8/9 marca 2021) pogodę kształtować będzie wyż przemieszczający się znad północno-zachodniej Polski nad Podlasie. Utrzyma się napływ chłodnej masy powietrza arktycznego. Bezchmurnie, okresami zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -8°C do -7°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa i nadal będzie powoli wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (9 marca 2021) pozostaniemy jeszcze na skraju wyżu który przemieści się najpierw na Białoruś, a pod wieczór na Ukrainę. Będziemy w przetransformowanym powietrzu arktycznym. Rano zachmurzenie małe, potem od zachodu stopniowy wzrost zachmurzenia - najpierw do umiarkowanego, a potem do dużego w godzinach popołudniowych. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność umiarkowana poprawiająca się do dobrej i bardzo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i korzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?