KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Początek tygodnia ponury i deszczowy. Niebo przesłonią grube frontowe chmury

Początek tygodnia z bardzo kiepską pogodą. Będzie pochmurno i deszczowo, niczym w listopadzie. Początek tygodnia z bardzo kiepską pogodą. Będzie pochmurno i deszczowo, niczym w listopadzie. Fot. PixaBay

Choć barometry wskazują wysokie ciśnienie, to wyżowa aura utrzyma się tylko do najbliższej nocy. W poniedziałek od północnego zachodu nasuną się chmury związane z ciepłym frontem atmosferycznym od niżu znad Morza Norweskiego, więc początek świątecznego tygodnia zapowiada się nieciekawie. Nie tylko siąpić będzie deszcz, ale również niebo w całości przesłonią grube chmury piętra niskiego, przez które promienie słoneczne nie będą miały żadnych szans na przebicie.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (28/29 marca 2021) pozostaniemy jeszcze na skraju wyżu znad Alp. Utrzyma się napływ chłodnej polarno-morskiej masy powietrza. Wieczorem zachmurzenie małe, w kolejnych godzinach będzie jednak stopniowo wzrastać aż docałkowitego nad ranem. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie i północy 1033 hPa i będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (29 marca 2021) dostaniemy się pod wpływem niżu znad Morza Norweskiego. Od zachodu nasunie się strefa ciepłego frontu atmosferycznego powoli przemieszczającego się na wschód. Będziemy w chłodnej i wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie całkowite i opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego. Widzialność umiarkowana wieczorem pogarszająca się do słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1033 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (29/30 marca 2021) pogodę kształtować będzie niż znad północnej Skandynawii i związanyz nim ciepły front atmosferyczny. Pozostaniemy w ciepłym i bardzo wilgotnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite i opady deszczu. Okresami również mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność słaba i bardzo słaba. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1033 hPa i będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (30 marca 2021) pozostaniemy pod wpływemniżu znad północnych krańców Półwyspu Skandynawskiego i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego, bardzo powoli odchodzącego na wschód. Z zachodu napływać zacznie ciepłe powietrze polarno-morskie.Zachmurzenie duże i całkowite, początkowo opady deszczu, po południu zanikające. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni. Widzialność słaba poprawiająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1032hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?