KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Święta będą chłodne. W Wielkanoc przelotne opady mieszane, wieczorem chwyci przymrozek

Od piątku coraz chłodniej. Wielkanoc z przelotnymi opadami mieszanymi i wieczornym przymrozkiem. Od piątku coraz chłodniej. Wielkanoc z przelotnymi opadami mieszanymi i wieczornym przymrozkiem. Fot. PixaBay

Okres ciepłej pogody, przypadający na środek bieżącego tygodnia, niestety nie będzie kontynuowany w najbliższych, już świątecznych dniach. Za czwartkowym frontem chłodnym w piątek napłynie powietrze o znacznie niższej temperaturze. Niestety najchłodniej zapowiada się właśnie Wielkanoc, szczególnie godziny wieczorne tego dnia, kiedy to spodziewany jest przymrozek. W niedzielę po brzydkiej sobocie nadal opady przelotne i przewaga chmur, chociaż już z przejaśnieniami. Śmigus-dyngus z kolei, jak na ironię, będzie słoneczny i suchy.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (1/2 kwietnia 2021) będziemy pod wpływem niżu znad Rosji. Z północnego zachodu na południowy wschód przemieści się chłodny front atmosferyczny, za którym napływać zacznie coraz chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu. Temperatura minimalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby, nad ranem wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, z kierunków zmieniających się. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, przez większość nocy będzie się lekko wahać, dopiero nad ranem zacznie wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (2 kwietnia 2021) rozbuduje się nad nami słaby klin wyżu znad północnego Atlantyku. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne i suche powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, późnym popołudniem słabnący do słabego, północny i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne rano niekorzystne, potem obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (2/3 kwietnia 2021) dostaniemy siępod wpływ niżu znad Europy Północno-Wschodniej. Od północnego zachodu nasuwać się zacznie front okluzji. Pozostaniemy w chłodnej polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie małe, z upływem nocy stopniowo wzrastające, aż do całkowitego w drugiej połowie nocy. Nad ranem opady deszczu. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, zmienny,przejściowo cisza. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa i będzie powoli spadać.

W sobotę w ciągu dnia (3 kwietnia 2021) pogodę kształtować będzie niż znad Rosji wraz z frontem zokludowanym. Z północy napływać zacznie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (3/4 kwietnia 2021) będziemy w tylnej części niżu znad Europy Wschodniej. Z północy napływać będzie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie powoli wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (4 kwietnia 2021) będziemy w tylnej części niżu znad Europy Wschodniej, dopiero późnym popołudniem na krótko rozbuduje się słaby klin wyżu znad Atlantyku. Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza pochodzenia arktycznego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami i przelotne opady deszczu ze śniegiem oraz z krupą śnieżną. Pod wieczór rozpogodzi się. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, jedynie w trakcie opadów przelotnych przejściowo porywisty, północny i północno-zachodni. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa i zacznie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?