KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Weekend przyniesie ocieplenie, w niedzielę 16°C. Mimo wyżowej aury wiatr będzie porywisty

W najbliższych dniach napłynie ciepłe powietrze znad Morza Śródziemnego. Dokuczy porywisty południowy wiatr. W najbliższych dniach napłynie ciepłe powietrze znad Morza Śródziemnego. Dokuczy porywisty południowy wiatr. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Wyż dosięgnie nas w czwartek wieczorem, wzrost ciśnienia potrwa do piątkowego poranka, po godzinie 8:00 wskazania barometrów zaczną znów obniżać się, a w najbliższy weekend zmiany ciśnienia będą już znacznie mniejsze. W ostatnich dniach tworzyły się liczne chmury kłębiasto-deszczowe, od piątku natomiast zachmurzenie zdominują chmury piętra wysokiego i średniego, przez które słońcubędzie o wiele łatwiej się przebić. Przed nami kilka suchych dni z cyrkulacją południową, spodziewajmy się więc wyższych temperatur osiągających 15°C, nawet 16°C, ale porywisty wiatr z nami pozostanie, z tym że powieje już niez zachodu i północnego zachodu, jak w ostatnich dniach, lecz z południa.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (8/9 kwietnia 2021) pogodę kształtować będzie wyż znad Bałkanów. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby, zachodni skręcający na południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa i będzie wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (9 kwietnia 2021) pozostaniemy w zasięgu oddziaływania wyżu, który przemieści się nad Rumunię. Z południowego zachodu napływać zacznie cieplejsze powietrze polarno-morskie. Rano zachmurzenie małe, potem umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, w porywach do 55 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1026 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (9/10 kwietnia 2021) pozostaniemy na skraju wyżu znad Rumunii. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa i będzie się wahać.

W sobotę w ciągu dnia (10 kwietnia 2021) pogodę kształtować będzie ten sam wyż, który przemieści się nad Ukrainę. Napływać będzie coraz cieplejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 65 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z soboty na niedzielę (10/11 kwietnia 2021) pozostaniemy w zasięgu wyżu znad Europy Wschodniej, którego centrum przemieści się nad Rosję. Utrzyma się napływ ciepłego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa i będzie się lekko wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (11 kwietnia 2021) będziemy pod wpływem wyżu znad Rosji. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?