KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Weekend chłodny, możliwe opady przelotne. Ponadto zimny, porywisty wiatr

Druga połowa tygodnia będzie chłodniejsza. Możliwe przelotne opady mieszane i porywisty wiatr. Druga połowa tygodnia będzie chłodniejsza. Możliwe przelotne opady mieszane i porywisty wiatr. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Nie ma rady, nadchodzi kolejne ochłodzenie - wraz z nastaniem drugiej połowy tygodnia, czyli w czwartkowe południe, napływać zacznie chłodne powietrze z północnego zachodu. W piątek ciśnienie wyższe, jednak pogodę nadal kształtować będzie niż. Znajdziemy się w tylnej części ośrodka znad Finlandii, gdzie tworzyć się będą chmury Cumulonimbus nieosiągające poziomu elektryzacji. Burz więc już prognozujemy, jednak opady przelotne - owszem. Oprócz deszczu może także chwilowo popadać niewielki grad o wielkości nieprzekraczającej 1 centymetra, w górach w ten weekend deszcz ze śniegiem. Dni z umiarkowanym wiatrem, który okresami - szczególnie w trakcie opadów przelotnych - będzie porywisty, a nocami wyraźnie słabszy.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (22/23 kwietnia 2021) znajdziemy się w tylnej części niżu znad Finlandii. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa i będzie powoli wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (23 kwietnia 2021) pozostaniemy w tylnej części niżu znad Finlandii. Późnym popołudniem nasunie się wtórny front chłodny. Utrzyma się napływ chłodnej polarno-morskiej masy powietrza. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Lokalnie przejściowo niewielki grad lub krupa śnieżna. Temperatura maksymalna od 8°C do 9°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, w opadach przelotnych przejściowe pogorszenia do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (23/24 kwietnia 2021) sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczej zmianie. Napływać zacznie jeszcze chłodniejsza masa powietrza pochodzenia arktycznego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, tylko w trakcie opadów przelotnych umiarkowany i porywisty, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, do rana nieznacznie wzrośnie.

W sobotę w ciągu dnia (24 kwietnia 2021) znajdziemy się w tylnej części niżu, który przemieści się nad Rosję, w strumieniu cyrkulacji północnej. Z północy napływać będzie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i krupy śnieżnej, a lokalnie, zwłaszcza w rejonach podgórskich, deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 8°C do 9°C. Wiatr na ogół umiarkowany i porywisty, jedynie rano pod wieczór słaby, północno-zachodni i zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, w trakcie opadów przelotnych miejscami przejściowe pogorszenia widzialności do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy soboty na niedzielę (24/25 kwietnia 2021) sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczej zmianie. Utrzyma się napływ chłodnego arktyczno-morskiego powietrza z północy. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1024 hPa i będzie się lekko wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (25 kwietnia 2021) początkowo będziemy jeszcze w tylnej części niżu znad Rosji, dopiero późnym popołudniem dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Morza Północnego. Utrzyma się napływ chłodnej arktyczno-morskiej masy powietrza. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8°C do 9°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, późnym popołudniem słabnący, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?