KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Na początku tygodnia nocne przymrozki. W poniedziałek przelotny deszcz i krupa śnieżna

Początek tygodnia przyniesie nocne przymrozki. We wtorek suche powietrze, maksymalnie 11°C. Początek tygodnia przyniesie nocne przymrozki. We wtorek suche powietrze, maksymalnie 11°C. Fot. PixaBay

Utrzymuje się cyrkulacja północna z napływem mas powietrza pochodzenia arktycznego, w poniedziałek przewędruje kolejna zatoka niżowa z frontem okluzji i opadami przelotnymi. We wtorek z kolei znajdziemy się w słabo gradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia, opady zanikną i będzie słonecznie, ale w nocy, podobnie jak dobę wcześniej, spodziewany jest przymrozek. Dzień jednak z temperaturą maksymalną wyższą o kilka stopni w stosunku do poniedziałkowej, po południu wzrośnie do 11°C. W drugiej połowie dnia zmiana kierunku wiatru na wschodni, co będzie zwiastunem dalszego ocieplenia w dobach kolejnych.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (25/26 kwietnia 2021) pogodę kształtować będzie klin wyżu znad Morza Północnego. Znajdziemy się w przetransformowanej masie powietrza arktycznego. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa i będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (26 kwietnia 2021) dostaniemy się pod wpływ płytkiej zatoki niżu znad Rosji, a z północnego zachodu na południowy wschód przewędruje związany z nią front okluzji. Napływać będzie chłodne arktyczno-morskie powietrze z północy. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w trakcie opadów przelotnych porywisty, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra, w strefie frontu przejściowo pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (26/27 kwietnia 2021) pogodę ukształtuje słaby wyż znad Tatr. Będziemy w powietrzu arktycznym starym. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa i będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (27 kwietnia 2021) znajdziemy się w słabo gradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia, w suchej masie powietrza polarno-kontynentalnego. Rano bezchmurnie, potem zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się, przejściowo cisza. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?