KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jeśli grill, to w piątek po południu. Majówka dynamiczna, z deszczem, burzami i wiatrem

Majówka z opadami przelotnymi i burzami. W niedzielę 22°C, ale za to niespokojnie, burzowo i wietrznie. Majówka z opadami przelotnymi i burzami. W niedzielę 22°C, ale za to niespokojnie, burzowo i wietrznie. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Tegoroczny kwiecień jest miesiącem chłodnym, a zbliżająca się dużymi krokami majówka przyniesie spore wahania temperatur. W niedzielę zrobi się parno, dlatego że na kilka godzin napłynie ciepłe, ale też wilgotne i niestabilne powietrze, tak więc wzrost temperatury do 22°C przypłacimy opadami deszczu, burzami, silnym wiatrem i znacznymi wahaniami ciśnienia. Poniedziałek już spokojniejszy, ale za to przejściu frontu chłodnego nie więcej niż 12°C. Pogoda nie będzie zachęcać do grilla, ale jeśli już koniecznie go sobie zaplanowaliśmy, to najlepiej wybrać piątkowe popołudnie. W ostateczności poniedziałek, jednak z zastrzeżeniem, że musimy wziąć też cieplejsze kurtki.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (29/30 kwietnia 2021) będziemy w ciepłym wycinku niżu przemieszczającego się znad Niemiec przez Bałtyk nad Estonię. Nad ranem nasunie się linia zbieżności. Pozostaniemy w polarno-morskiej ciepłej masie powietrza. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami w godzinach wieczornych. Nad ranem opady deszczu. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy, nad ranem skręcający na zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa i będzie się lekko wahać.

W piątek w ciągu dnia (30 kwietnia 2021) pogodę kształtować będzie niż, który przemieści się nad Rosję, wraz z chłodnym frontem atmosferycznym. Napłynie za nim chłodniejsze, polarno-morskie powietrze z zachodu. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, rano opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie 1011 hPa, będzie się lekko wahać, dopiero późnym popołudniem zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne przechodzące w obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (30 kwietnia 2021/1 maja 2021) pozostaniemy w zasięgu niżu znad Rosji. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa i będzie powoli wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (1 maja 2021) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Alp i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego. Napływać zacznie wilgotne i ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C.Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność dobra, przejściowo umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (1/2 maja 2021) pogodę kształtować będzie aktywny, w dodatku wciąż pogłębiający się niż, przemieszczający się znad Alp na Morawy. Z południa na północ przemieści się ciepły front atmosferyczny, napływać zacznie ciepłe, wilgotne i niestabilne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu. Nad ranem niewykluczone również burze. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa i będzie spadać.

W niedzielę w ciągu dnia (2 maja 2021) pogodę kształtować będzie aktywny niż przemieszczający się znad Czech nad Polskę. Po południu z zachodu na wschód przewędruje chłodny front atmosferyczny, za którym napływać zacznie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, po południu miejscami burze. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 70 km/h, południowo-wschodni i południowo-wschodni, po południu skręcający na zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra, w opadach deszczu i burzach przejściowo pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1001 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?