KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Poniedziałek chłodniejszy, nadal dokuczliwy wiatr, do 13°C. We wtorek spokojniej i do 16°C

W poniedziałek najwyżej 13°C. Wtorkowy początek doby chłodny, ale po południu cieplej - do 16°C. W poniedziałek najwyżej 13°C. Wtorkowy początek doby chłodny, ale po południu cieplej - do 16°C. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Centrum niżu jest w niedzielne popołudnie nad Mazowszem, w nocy niż wyjdzie nad Litwę północno-wschodnimi granicami naszego kraju, ale w jego wietrznej tylnej części pozostaniemy do poniedziałkowego popołudnia. Jak na złość wraz z końcem majówki rozbuduje się słaby wyż, we wtorek aura o wiele lepsza, a przede wszystkim spokojniejsza - zanikną opady deszczu, zachmurzenie będzie umiarkowane, a temperatura maksymalna przekroczy 15°C. Powoli przechodzimy do okresu z cyrkulacją zachodnią.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (2/3 maja 2021) będziemy w tylnej części aktywnego niżu przemieszczającego się znad północno-wschodniej Polski nad Litwę. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr umiarkowany, wieczorem dość silny i porywisty, zachodni i północno-zachodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa i przez całą noc będzie wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (3 maja 2021) pozostaniemy jeszcze w tylnej części niżu, który przemieści się nad Rosję. Utrzyma się napływ chłodnego polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach w trakcie opadów przelotnych do 65 km/h, zachodni i północno-zachodni. Pod wieczór wiatr zacznie szybko słabnąć. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, do wieczora jeszcze lekko wzrośnie. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (3/4 maja 2021) dostaniemy się pod wpływ słabego wyżu przemieszczającego się znad Austrii nad Bałkany. Utrzyma się jeszcze napływ chłodnej polarno-morskiej masy powietrza. Zachmurzenie małe, przejściowo bezchmurnie. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, wieczorem będzie wzrastać, potem pozostanie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (4 maja 2021) dostaniemy się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Morza Północnego nad Danię i związanego z nim mało aktywnego ciepłego frontu atmosferycznego. Po południu napływać zacznie ciepłe powietrze polarno-morskie z południowego zachodu. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr na ogół umiarkowany i porywisty, tylko rano i pod wieczór słaby, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa i będzie szybko spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne przechodzące w obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?