KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

To już nawet nie wiosna, lecz prawdziwe lato! Początek tygodnia słoneczny, we wtorek 26°C

W najbliższych dniach do Polski napłynie gorące powietrze z południa. We wtorek po południu będzie 26°C. W najbliższych dniach do Polski napłynie gorące powietrze z południa. We wtorek po południu będzie 26°C. Fot. PixaBay

Rozpoczął się napływ zwrotnikowego powietrza z południa, cechuje się ono równowagą stałą i niską wilgotnością względną, dlatego nawet w południe, mimo mocnego majowego słońca, nie powstają chmury kłębiaste, a co najwyżej pojawiają się - i to w niewielkich ilościach- chmury pierzaste Cirrus, które nie zabierają nam słonecznych chwil. Niedziela to dopiero początek dużego ocieplenia, w poniedziałek po południu temperatura powietrza wzrośnie już do 23°C, a dobę później do 26°C. Noce również o wiele cieplejsze od minionych. Wbrew wyświechtanemu powiedzeniu tegoroczny kwiecień lata nie przyniósł w ogóle, prędzej czy później taki epizod musiał jednak nadejść i - jak widać - stanie się to na przełomie I i II dekady maja.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (9/10 maja 2021) pogodę kształtować będzie wyż znad Europy Wschodniej. Napływać będzie ciepłe i suche zwrotnikowe powietrze. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

W poniedziałek w ciągu dnia (10 maja 2021) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Rosji. Z południa napływać będzie ciepłe i suche powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, pod wieczór słabnący, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (10/11 maja 2021) sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczej zmianie. Utrzyma się napływ ciepłego i suchego zwrotnikowego powietrza. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (11 maja 2021) pozostaniemy na skraju wyżu znad Rosji. Z południa napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?