KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środę ciepło i sporo słońca. Od połowy tygodnia chłodniej, możliwe przelotne deszcze i burze

W połowie tygodnia niskie ciśnienie. Trochę się o chłodzi, popada, gdzieniegdzie wystąpią słabe burze. W połowie tygodnia niskie ciśnienie. Trochę się o chłodzi, popada, gdzieniegdzie wystąpią słabe burze. Fot. PixaBay

Napływa gorące, ale suche powietrze zwrotnikowe o niewielkim pionowym gradiencie temperatury - jest więc ono stabilne. Do wtorku Polska pozostanie na skraju wyżu, w środę sytuacja synoptyczna ulegnie istotnej zmianie. Dostaniemy się pod wpływ niżu, co już sygnalizują nam barometry wskazując powolny, lecz wyraźnie dostrzegalny spadek ciśnienia. Dotrze powietrze niestabilne, a chwiejność termodynamiczna przy jednoczesnym wpływie niżu oznacza nieuchronność nadejścia przelotnych opadów deszczu oraz burz. W środę popada i zagrzmi tylko lokalnie, przy czym większość dnia i tak będzie pogodna. W czwartek chmur zdecydowanie więcej. Przelotny deszcz popada już wszędzie, a wyładowania atmosferyczne wystąpią miejscami. Ścinanie wiatru w atmosferze jest jednak słabe, co ustrzeże nas przed gradem i porywistym wiatrem, a roślinność z pewnością odwdzięczy się naturze za majowy deszcz po pierwszych gorących dniach już w niedalekiej przyszłości.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (11/12 maja 2021) pozostaniemy jeszcze na skraju słabnącego wyżu znad Rosji. Z południowego wschodu napływać będzie ciepłe, suche i stabilne powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa i będzie powoli spadać.

W środę w ciągu dnia (12 maja 2021) dostaniemy się pod wpływem niżu przemieszczającego się znad Dolnej Austrii nad Sudety. Napływać zacznie chwiejne powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Rano bezchmurnie, potem stopniowy wzrost zachmurzenia do umiarkowanego, po południu przejściowo do dużego. Lokalnie - zwłaszcza w górach - niewykluczona burza. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne początkowo korzystne, potem obojętne.

W nocy ze środy na czwartek (12/13 maja 2021) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Sudetów Wschodnich. Będziemy w mocno przetransformowanym, starym powietrzu zwrotnikowym. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1006 hPa, wieczorem będzie się wahać, a nad ranem znów zacznie spadać.

W czwartek w ciągu dnia (13 maja 2021) pozostaniemy pod wpływem niżu, który przemieści się nad Karpaty. Z południa nasunie się związany z nim front zokludowany i napływać zacznie wilgotne, mocno przetransformowane, stare powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, z upływem godzin wzrastające do dużego i całkowitego. Przelotne opady deszczu, miejscami też słabe burze. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zmienny. Widzialność dobra, w opadach przelotnych i burzach spadająca do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1002 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?