KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Piątek przyjemny i suchy, maksymalnie 20°C. Weekend z przelotnymi opadami deszczu

Piątek przyjemny, biomet korzystny. Weekend przyniesie przelotne opady deszczu i wahaniami ciśnienia. Piątek przyjemny, biomet korzystny. Weekend przyniesie przelotne opady deszczu i wahaniami ciśnienia. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Noc z czwartku na piątek z niewielkim wzrostem ciśnienia, słabym wiatrem i małym zachmurzeniem, będzie więc dosyć chłodna - temperatura minimalna spadnie poniżej 5°C. Dzień po niej nastający będzie jednak przyjemny, suchy i początkowo słoneczny, z upływem dnia zachmurzenie trochę wzrośnie, co wraz ze spadkiem ciśnienia okaże się zwiastunem zmiany pogody na weekend. I rzeczywiście - sobota oraz niedziela już z przelotnymi opadami deszczu. Temperatury maksymalne nieznacznie niższe od piątkowej.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (20/21 maja 2021) pogodę kształtować będzie słaby wyż przemieszczający się znad Alp nad Bałkany. Napływać będzie chłodne i suche polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra, nad ranem przejściowo spadająca do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie powoli wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (21 maja 2021) dostaniemy się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Anglii nad Morze Północne i związanego z nim mało aktywnego ciepłego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu napływać zacznie ciepłe i suche powietrze polarno-morskie. Początkowo zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu okresami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę (21/22 maja 2021) znajdować się będziemy w ciepłym wycinku niżu znad Morza Północnego. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego ciepłego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad ranem porywisty, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i będzie powoli spadać.

W sobotę w ciągu dnia (22 maja 2021) pogodę kształtować będzie niż, który znad Morza Północnego przemieści się nad Skandynawię. Po południu z zachodu na wschód przewędruje związany z nim chłodny front atmosferyczny, za którym napłynie nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, po południu przejściowo całkowite i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17°C do 18°C. Wiatr początkowo umiarkowany i porywisty, południowy. Po południu wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (22/23 maja 2021) rozbuduje się słaby klin Wyżu Azorskiego. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe, nad ranem stopniowo wzrastające - najpierw do umiarkowanego, a potem do dużego. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa i będzie powoli wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (23 maja 2021) dostaniemy się pod wpływ płytkiej zatoki niżu znad Skandynawii i związanego z nim frontu zokludowanego. Napływać będzie polarno-morskie powietrze z zachodu. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowo-zachodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa, przez większość dnia będzie się lekko wahać, dopiero późnym popołudniem zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?