KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Najpierw mgła, potem słońce, następnie znów deszcz. Początek tygodnia ze zmienną pogodą

Poniedziałek przyjemny, we wtorek duże zachmurzenie i okresami deszcz. Umiarkowanie ciepło. Poniedziałek przyjemny, we wtorek duże zachmurzenie i okresami deszcz. Umiarkowanie ciepło. Fot. PixaBay

Wzrost ciśnienia rozpoczęty w niedzielę w drugiej połowie dnia potrwa do poniedziałku rano. Dzień przywitamy mgłami, które powstaną po wilgotnym dniu i nocnym wychłodzeniu wskutek rozpogodzeń i zaniku wiatru w klinie wyżowym - uważajmy na drogach w szczególności o wschodzie słońca. Jednak jeszcze zanim nastanie południe ciśnienie znów zacznie spadać, co okaże się zapowiedzią kolejnego niżu i kolejnych deszczów, które rozpoczną się w noc poprzedzającą wtorek.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (23/24 maja 2021) dostaniemy się pod wpływ wyżu przemieszczającego się znad Austrii nad Rumunię. Napływać będzie chłodne i wilgotne polarno-morskie powietrze z zachodu. Wczesnym wieczorem zachmurzenie duże, potem od zachodu szybko postępujące rozpogodzenia i zachmurzenie małe, przejściowo nawet bezchmurnie. Nad ranem jednak utworzą się gęste mgły, miejscami ograniczające widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność początkowo dobra, potem jednak pogorszy się aż do bardzo słabej i złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa i przez całą noc będzie wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (24 maja 2021) pogodę kształtować będzie zatoka niżu znad Morza Śródziemnego wraz z mało aktywnym ciepłym frontem atmosferycznym. Przed południem napływać zacznie ciepłe i suche powietrze polarno-morskie z południowego zachodu. Zachmurzenie umiarkowane, okresami - zwłaszcza w drugiej połowie dnia - duże. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność wcześnie rano bardzo słaba, szybko jednak poprawi się do dobrej i bardzo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, początkowo będzie bez większych zmian, potem zacznie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (24/25 maja 2021) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu znad Morza Północnego. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże i całkowite, słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa i będzie spadać.

We wtorek w ciągu dnia (25 maja 2021) początkowo będziemy w ciepłym wycinku niżu znad Morza Północnego. Potem jednak z zachodu na wschód szybko przewędruje chłodny front atmosferyczny, za którym napłynie nieco chłodniejsze polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Około południa niewykluczona burza. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w strefie frontu okresami porywisty, południowy skręcający na zachodni, przejściowo nawet na północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?