KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środę pogodnie, sucho i do 20°C. W czwartek po południu stopniowy wzrost zachmurzenia

Środa pogodna, słoneczna i sucha. Zachmurzenie zacznie wzrastać w czwartek po południu. Środa pogodna, słoneczna i sucha. Zachmurzenie zacznie wzrastać w czwartek po południu. Fot. PixaBay

W środę dosięgnie nas wyż, ale od razu trzeba ostudzić optymizm, bo jego wpływ utrzyma się tylko przez półtorej doby. Niemniej jako że tegoroczny maj szczędzi nam przyjemnych dni, to i z takiego okresu wypada się cieszyć. W środku tygodnia zatem pogodnie i sucho, choć już w drugiej połowie czwartku pogoda powoli zacznie się psuć. Popołudniami temperatura osiągać będzie 20°C. Noce - ze względu na małe zachmurzenie i słaby wiatr - chłodniejsze od wtorkowej.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (25/26 maja 2021) początkowo pogodę kształtować będzie zatoka niżu znad Morza Północnego wraz z odchodzącym na wschód chłodnym frontem atmosferycznym, ale nad ranem od południowego zachodu rozbuduje się klin wyżu znad Alp. Napływać będzie chłodne polarno-morskie powietrze. Wieczorem zachmurzenie całkowite i słabe opady deszczu. Nad ranem od zachodu szybko postępujące rozpogodzenia. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa i będzie powoli wzrastać.

W środę w ciągu dnia (26 maja 2021) będziemy pod wpływem wyżu, który przemieszczać się będzie nad Karpaty jednocześnie słabnąc. Będziemy w przetransformowanej i suchej polarno-morskiej masie powietrza. Rano bezchmurnie, potem zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (26/27 maja 2021) dostaniemy się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Morza Północnego nad Zatokę Kilońską. Pozostaniemy w suchym powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie małe, przejściowo bezchmurnie. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, zmienny, nad ranem przejściowo cisza. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia (27 maja 2021) pogodę kształtować będzie niż znad północnych Niemiec. Po południu od zachodu nasunie się linia zbieżności. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Początkowo zachmurzenie małe, potem stopniowy wzrost zachmurzenia - najpierw do umiarkowanego, a następnie do dużego. Późnym popołudniem miejscami słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne do południa korzystne, potem obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?