KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Weekend z przelotnym deszczem, w sobotę lokalne burze. Znów najwyżej kilkanaście stopni

Ostatni weekend maja chłodny, z opadami przelotnymi. W sobotę możliwe burze z gradem. Ostatni weekend maja chłodny, z opadami przelotnymi. W sobotę możliwe burze z gradem. Fot. PixaBay

I to by było na tyle, jeśli chodzi o poprawę pogody - już w czwartek wieczorem nasunie się kolejny front atmosferyczny, a od piątku powrót zmiennej aury z opadami przelotnymi i niższą temperaturą maksymalną. W sobotę gdzieniegdzie, oprócz deszczu, może spaść również grad, prawdopodobne będą burze. W najbliższy weekend popołudniami na termometrach najwyżej kilkanaście stopni, a noce i poranki będą jeszcze chłodniejsze.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (27/28 maja 2021) pogodę kształtować będzie wypełniający się niż przemieszczający się znad północnych Niemiec nad północną Polskę wraz z frontem okluzji. Napływać będzie wilgotne polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie całkowite i opady deszczu. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa i będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (28 maja 2021) pozostaniemy pod wpływem niżu, który do wieczora przemieści się nad Białoruś. Z zachodu na wschód, powoli, wędrować będzie związany z nim front zokludowany. Będziemy w chłodnej i wilgotnej polarno-morskiej masie powietrza. Rano zachmurzenie całkowite, potem duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne przechodzące w obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (28/29 maja 2021) znajdziemy się w tylnej części niżu znad Europy Wschodniej. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa i będzie bez większych zmian.

W sobotę w ciągu dnia (29 maja 2021) pozostaniemy w tylnej części niżu znad Europy Wschodniej. Z północy napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu, miejscami burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, tylko w czasie opadów przelotnych okresami porywisty, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra, ale w opadach przelotnych będzie przejściowo pogarszać się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (29/30 maja 2021) sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczej zmianie. Napływać będzie polarno-morskie powietrze z północy. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, możliwy słaby przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa i będzie powoli wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (30 maja 2021) pozostaniemy na skraju niżu znad Europy Wschodniej. Utrzyma się napływ wilgotnego, polarno-morskiego powietrza z północy. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. Widzialność dobra, w opadach przelotnych pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?