KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środę i czwartek temperatury nadal komfortowe. O świcie 12°C, a popołudniami 24°C

W połowie tygodnia temperatury komfortowe. Czasem więcej słońca, czasem przewaga chmur. W połowie tygodnia temperatury komfortowe. Czasem więcej słońca, czasem przewaga chmur. Fot. PixaBay

Nastał ten okres roku, w którym kierunek napływu mas powietrza nie ma aż tak dużego znaczenia, jeśli przed dotarciem do Polski ogrzane ono zostanie mocnym, letnim słońcem. Aktualnie powietrze napływa do nas z północy, a mimo to jest ciepło, właśnie ze względu na co najwyżej umiarkowane zachmurzenie po drodze do naszego kraju. W środku tygodnia kontynuacja typu pogody z ostatnich dni. W ciągu dnia więcej chmur Cumulus congestus, wieczorami i nocami natomiast będzie ich ubywać. Słabo rozbudowane Cumulonimbusy z przelotnym deszczem, nieosiągające poziomu elektryzacji, tworzyć się będą lokalnie - przede wszystkim w górach i ich okolicach. Mimo ich okresowej obecności słońca też nie zabraknie.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (8/9 czerwca 2021) znajdziemy się w słabo gradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego starego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (9 czerwca 2021) sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczej zmianie. Nadal napływać będzie przetransformowana polarno-morska masa powietrza. Zachmurzenie na ogół umiarkowane, jedynie przejściowo wzrastające do dużego. Lokalnie możliwy słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (9/10 czerwca 2021) będziemy w obszarze przejściowym pomiędzy klinem wyżu znad Atlantyku a płytkim niżem znad Rosji. Z północy napływać będzie przetransformowane polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa i będzie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia (10 czerwca 2021) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Wciąż napływać będzie powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie umiarkowane i duże, po południu możliwy słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne rano korzystne, potem obojętne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?