KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Chłód utrzyma się do wtorkowego poranka. Potem z dnia na dzień będzie coraz cieplej

Początek tygodnia chłodny, ale z korzystnym biometem. Potem powrót lata i z dnia na dzień cieplej. Początek tygodnia chłodny, ale z korzystnym biometem. Potem powrót lata i z dnia na dzień cieplej. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Jeszcze najbliższej nocy zaznaczy się wpływ niżu znad Finlandii, ale mimo to ciśnienie będzie wzrastać, co okaże się zapowiedzią rozbudowy wyżu w najbliższych dniach. W poniedziałek w ciągu dnia powinno być już sucho, lecz tworzyć się będą jeszcze chmury Cumulus, które od czasu do czasu zabiorą nam troszeczkę usłonecznienia. Przy umiarkowanym północnym i północno-zachodnim wietrze jeszcze dosyć chłodno, temperatura nie przekroczy 20°C. Od wtorku, po chłodnej nocy powrót lata, będzie coraz ładniej i coraz cieplej. W drugiej połowie tygodnia czekają nas pierwsze w tym roku upały w postaci temperatury maksymalnej osiągającej 30°C, a gdzieniegdzie nawet więcej.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (13/14 czerwca 2021) będziemy jeszcze w tylnej części niżu znad Finlandii. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Wieczorem zachmurzenie duże i zanikające przelotne opady deszczu. Nad ranem liczne przejaśnienia, a przejściowo nawet rozpogodzenia do zachmurzenia małego. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa i będzie powoli wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (14 czerwca 2021) dostaniemy się pod wpływ wyżu, który znad Czech przemieści się nad Kotlinę Kłodzką. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne i suche powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, około południa przejściowo porywisty, północny i północno-zachodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, rano będzie stabilne, potem będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (14/15 czerwca 2021) pogodę kształtować będzie wyż przemieszczający się przez południową Polskę, znad Kotliny Kłodzkiej przez Śląsk i Małopolskę nad Podhale. Utrzyma się napływ chłodnej i suchej polarno-morskiej masy powietrza. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, wieczorem będzie powoli wzrastać, potem pozostanie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (15 czerwca 2021) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Europy Środkowej. Będziemy w przetransformowanej polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?