KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

To nie koniec skwaru, początek tygodnia będzie upalny. Miejscami nawet 31°C

Pierwszy dzień lata będzie upalny i słoneczny. Następne dni gorące, ale wzrośnie prawdopodobieństwo burz. Pierwszy dzień lata będzie upalny i słoneczny. Następne dni gorące, ale wzrośnie prawdopodobieństwo burz. Fot. PixaBay

Napływ bardzo gorącego, a miejscami upalnego powietrza zbiegł się akurat z przesileniem letnim, kiedy to dni są najdłuższe w roku, a słońce świeci najwyżej. Nie jest to okres najłatwiejszy dla osób w podeszłym wieku oraz chorujących na schorzenia układu krążenia. Niestety musimy uzbroić się w cierpliwość, bo to nie koniec skwaru. Początek tygodnia z jeszcze wyższą temperaturą maksymalną. Sytuacja baryczna ulega jednak powolnym, lecz zauważalnym zmianom, w wyniku których mogą pojawić się przelotne deszcze, a wraz z nimi burze.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (20/21 czerwca 2021) będziemy w zasięgu oddziaływania niżu znad Niemiec. Z południowego wschodu napływać będzie bardzo ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe, okresami bezchmurnie. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i będzie powoli spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (21 czerwca 2021) pozostaniemy pod wpływem niżu, który przewędruje nad Bałtyk Południowy. Z południowego wschodu napływać będzie upalne powietrze zwrotnikowe. Rano bezchmurnie, potem zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 30°C do 31°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1009 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (21/22 czerwca 2021) pogodę kształtować będzie niż, który przemieści się nad Skandynawię. Nad ranem od zachodu nasunie się linia zbieżności. Utrzyma się napływ bardzo ciepłego zwrotnikowego powietrza. Wieczorem zachmurzenie małe, nad ranem stopniowo wzrośnie - najpierw do umiarkowanego, a potem do dużego. Lokalnie możliwy przelotny deszcz lub słaba burza. Temperatura minimalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa, w pierwszej połowie nocy będzie się wahać, a nad ranem zacznie powoli wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (22 czerwca 2021) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Z upływem godzin się kolejna linia zbieżności powoli przemieszczająca się z południowego zachodu na północny wschód. Napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe przelotne opady deszczu i burze, lokalnie gwałtowne, z opadami gradu. Temperatura maksymalna od 28°C do 29°C. Wiatr słaby, tylko w czasie burz porywisty, z kierunków zmieniających się. Widzialność na ogół dobra, tylko w strefie opadów przelotnych i burz przejściowo pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa i przez większość dnia będzie się wahać, późnym popołudniem znów zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?