KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Tropikalna noc, upalnie do południa w piątek. W weekend maksymalnie 27°C, ale nadal duszno

Weekend z niższymi temperaturami - w sobotę 25°C, a w niedzielę 27°C. Mimo to nadal będzie parno. Weekend z niższymi temperaturami - w sobotę 25°C, a w niedzielę 27°C. Mimo to nadal będzie parno. Fot. PixaBay

Pofalowany front chłodny przecina Polskę prawie na pół biegnąc od Ziemi Kłodzkiej po Białostocczyznę. Dopiero w piątek po południu przewędruje przez Krosno uwalniając nas od fali nieznośnych upałów. W najbliższy weekend wiatr już północno-zachodni i nie więcej niż 27°C, ale utrzyma się spora wilgotność powietrza, co spowoduje, że niestety wciąż będzie duszno. Przyszły tydzień zapowiada się gorący. Cóż - w trakcie chłodnego maja domagaliśmy się lata, no to przyszło lato. Oby nam się ono szybko nie przejadło.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (24/25 czerwca 2021) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Od Dolnego Śląska po Białostocczyznę rozciągać się będzie strefa aktywnego pofalowanego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w bardzo ciepłym powietrzu zwrotnikowym. Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Lokalnie możliwa burza. Temperatura minimalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby, jedynie w czasie burz przejściowo porywisty, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa i będzie się wahać.

W piątek w ciągu dnia (25 czerwca 2021) pogodę kształtować będzie niż przemieszczający się znad Litwy nad Rosję. Po południu z zachodu na wschód przewędruje chłodny front atmosferyczny. Utrzyma się napływ upalnego powietrza zwrotnikowego, dopiero po południu napłynie chłodniejsze od niego przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, po południu okresami duże. Lokalnie możliwy przelotny deszcz i burza. Temperatura maksymalna od 28°C do 29°C. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie w strefie burzy przejściowo porywisty, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, początkowo będzie się wahać, po południu zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (25/26 czerwca 2021) od zachodu rozbuduje się wyż przemieszczający się znad Niemiec nad Czechy. Z północnego zachodu napłynie przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa i będzie wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (26 czerwca 2021) pogodę kształtować będzie wyż przemieszczający się znad Czech nad Sudety. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne ze względu na odczuwalną parność będą niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (26/27 czerwca 2021) pozostaniemy pod wpływem tego samego wyżu, który przemieści się nad Ziemię Łódzką. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego starego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra, nad ranem pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa i będzie powoli wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (27 czerwca 2021) pozostaniemy w zasięgu wyżu znad centrum kraju. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego starego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?