KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Z początkiem tygodnia wróci gorące powietrze. W poniedziałek 26°C, a we wtorek 29°C

Początek tygodnia będzie gorący i suchy. W poniedziałek 26°C, a we wtorek prawie 29°C. Początek tygodnia będzie gorący i suchy. W poniedziałek 26°C, a we wtorek prawie 29°C. Fot. PixaBay

W najbliższych dniach znajdziemy się w zasięgu oddziaływania słabego wyżu, któremu zawdzięczać będziemy dużo słońca, a co za tym idzie ogrzewanie się powietrza. Z tej przyczyny do momentu nadejścia kolejnego niżu i frontu atmosferycznego z doby na dobę będzie coraz cieplej, a właściwie - goręcej. Już w poniedziałek po południu temperatura osiągnie 26°C, a we wtorek przekroczy 28°C. Tym razem fala wysokich temperatur potrwa krócej - ochłodzenie spodziewane jest już w połowie tygodnia.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (27/28 czerwca 2021) znajdziemy się pod wpływem słabego wyżu przemieszczającego się znad Moraw nad zachodnią Polskę. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie małe. Nad ranem miejscami silne zamglenia ograniczające widzialność do 2000 metrów. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej, miejscami nad ranem przejściowo do słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (28 czerwca 2021) pogodę kształtować będzie słaby wyż znad zachodniej części naszego kraju. Będziemy w przetransformowanej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (28/29 czerwca 2021) pozostaniemy pod wpływem wyżu, który przemieści się nad Mazowsze. Utrzyma się napływ przetransformowanej polarno-morskiej masy powietrza. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego, wieczorem przejściowo możliwa cisza. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (29 czerwca 2021) pozostaniemy w zasięgu wyżu, który przewędruje nad wschodnią Polskę. Nadal będziemy w polarno-morskiej starej masie powietrza. Rano bezchmurnie, potem zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 28°C do 29°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne rano obojętne, potem niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?