KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Upał wróci za tydzień, weekend z przelotnym deszczem. Sobota chłodna, niedziela przyjemna

Pierwszy weekend lipca nie będzie gorący, sobota wręcz chłodnawa. Wystąpią przelotne opady deszczu. Pierwszy weekend lipca nie będzie gorący, sobota wręcz chłodnawa. Wystąpią przelotne opady deszczu. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Czwartkowa poranna burza uwolniła nas od gorąca, aktualnie również napływa wilgotne powietrze, ale już chłodniejsze. Nadchodzący weekend nie będzie upalny, będziemy mogli głębiej odetchnąć i szykować się na kolejne dni z tropikalną pogodą, których spodziewamy się za tydzień. Sobota z niżową aurą i opadami przelotnymi, temperatura maksymalna osiągnie niespełna 20°C. W niedzielę o kilka stopni cieplej, po południu prognozujemy 25°C. Będzie więcej słońca, ale też trochę chmur kłębiastych niekiedy je przysłaniających.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (1/2 lipca 2021) pogodę kształtować będzie niż znad Bałtyku Południowego. Napływać będzie przetransformowane polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i będzie się lekko wahać.

W piątek w ciągu dnia (2 lipca 2021) będziemy w zasięgu rozległego niżu rozciągającego się od Atlantyku przez Europę Zachodnią i Środkową aż po Rosję. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego starego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (2/3 lipca 2021) pogodę kształtować będzie rozległy układ niskiego ciśnienia z ośrodkiem wtórnym przemieszczającym się znad Białorusi nad Ukrainę. Nad ranem nasuwać się zacznie związany z nim front zokludowany. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie duże, nad ranem wzrastające do całkowitego i przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i będzie się wahać.

W sobotę w ciągu dnia (3 lipca 2021) będziemy pod wpływem niżu znad Ukrainy i związanego z nim frontu okluzji. Z północnego zachodu napływać będzie powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa i wciąż będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (3/4 lipca 2021) pogodę kształtować będzie wypełniający się niż znad Ukrainy wraz z rozmywającym się frontem okluzji. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego starego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, słabe przelotne opady deszczu, nad ranem zanikające. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa i będzie powoli wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (4 lipca 2021) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Pozostaniemy w przetransformowanej polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Po południu słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?