KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Będzie słonecznie, sucho i z dnia na dzień coraz goręcej. W poniedziałek 27°C, we wtorek 28°C

Pierwsza połowa tygodnia będzie słoneczna i sucha. Gorąco - w poniedziałek i wtorek po południu około 27°C. Pierwsza połowa tygodnia będzie słoneczna i sucha. Gorąco - w poniedziałek i wtorek po południu około 27°C. Fot. PixaBay

Przez całą drugą połowę kończącego się właśnie tygodnia mogliśmy odetchnąć pełną piersią, odpoczywając od gorących mas powietrza. W kalendarzu mamy jednak lipiec, czyli najcieplejszy miesiąc w naszym klimacie, a więc mamy świadomość, że taki okres prędzej czy później się skończy. I rzeczywiście - wysokie temperatury powrócą od poniedziałku. Z południa, znad Morza Śródziemnego, rozbudowuje się klin wyżu, który połączy się wałem z antycyklonem aktualnie znajdującym się nad Rosją. Pozostaniemy w zasięgu oddziaływania tego wału przez kilka dni, tak że powietrze, które napłynęło niedawno, będzie krążyć nad Europą Środkową i ogrzewać się pod prażącym letnim słońcem. Dlatego z dnia na dzień będzie goręcej. Do wtorku jeszcze bez upałów, ale od środy temperatura osiągnie, a lokalnie nawet przekroczy 30°C.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (4/5 lipca 2021) będziemy w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Wieczorem zachmurzenie umiarkowane, potem małe. Nad ranem silne zamglenia, a miejscami mgły ograniczające widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra pogarszająca się do słabej, miejscami do bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1011 hPa i będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (5 lipca 2021) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra, jedynie wcześnie rano słaba. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (5/6 lipca 2021) dostaniemy się pod wpływ umacniającego się rozległego wyżu rozciągającego się od Morza Śródziemnego przez Europę Środkową aż po Rosję. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i będzie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (6 lipca 2021) pozostaniemy w zasięgu rozległego układu wysokiego ciśnienia obejmującego obszar od Rosji przez Europę Środkową aż po Morze Śródziemne. Będziemy w przetransformowanej polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 27°C do 28°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?