KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nadchodzi kolejna fala upałów, żar poleje się z nieba. Będzie słonecznie i sucho, w czwartek 31°C

Wyż znad Rosji skieruje do nas upalne i suche powietrze. W połowie tygodnia słonecznie i do 31°C. Wyż znad Rosji skieruje do nas upalne i suche powietrze. W połowie tygodnia słonecznie i do 31°C. Fot. PixaBay

Nieuchronnie zbliża się kolejna tego lata fala upałów. Pogodę kształtuje wyż znad Rosji, a ze wschodu napływa coraz cieplejsze powietrze. Wspomniany wyż okaże się na tyle silny, że my o ochłodzie w postaci nawet nie deszczu, ale choćby większego zachmurzenia tylko sobie pomarzymy, ponieważ front atmosferyczny, który w środę wkroczy nad województwa zachodnie, będzie przez antycyklon blokowany i zamiast przemieszczać się na wschód pofaluje przez trzy dni nad tamtą częścią kraju powodując groźne burze w czwartek. U nas w tym samym czasie upalnie, słonecznie i sucho. Po południu termometry w cieniu wskażą 31°C. Wielbiciele upalnego lata niech korzystają z najbliższych dni, oczywiście rozważnie. Pamiętajmy o piciu dużej ilości wody - nawet do 3 litrów dziennie, a opalając się nie zapominajmy o kremach UV. Przeciwnicy tego typu pogody muszą zaś uzbroić się w cierpliwość i pocieszać się, że słońce świeci coraz niżej i z każdym kolejnym dniem dostarcza mniej energii. Taka tendencja utrzyma się aż do przesilenia zimowego w grudniu.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (6/7 lipca 2021) pogodę kształtować będzie wyż znad Rosji. Ze wschodu napływać będzie suche powietrze polarno-kontynentalne. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa i będzie powoli wzrastać.

W środę w ciągu dnia (7 lipca 2021) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Rosji. Ze wschodu napływać będzie gorące i suche powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 28°C do 29°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (7/8 lipca 2021) wpływ na pogodę mieć będzie umacaniający się wyż znad Rosji. Utrzyma się napływ bardzo ciepłego i suchego polarno-kontynentalnego powietrza. Bezchmurnie. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa i będzie powoli wzrastać.

W czwartek (8 lipca 2021) w ciągu dnia pogodę nadal kształtować będzie ten sam wyż znad Rosji. Ze wschodu napływać będzie upalne i suche powietrze polarno-kontynentalne. Bezchmurnie, okresami zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 30°C do 31°C. Wiatr słaby i umiarkowany, tylko około południa porywisty, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?