KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


W środku tygodnia wietrznie, maksymalnie 14°C. Ciśnienie spadnie aż o 20 hPa

W środę i czwartek uważajmy na silny i porywisty wiatr! Noce będą ciepłe, a w ciągu dnia maksymalnie 14°C. W środę i czwartek uważajmy na silny i porywisty wiatr! Noce będą ciepłe, a w ciągu dnia maksymalnie 14°C. Fot. PixaBay

Za frontem ciepłym, który do północy wyjdzie poza wschodnie naszego kraju, do całej Polski napłynie z południowego zachodu powietrze zwrotnikowe. W wielu miejscach położonych na zachód od Wisły temperatura maksymalna przekroczy w środę 20°C. U nas niestety tak ciepło nie będzie, ponieważ wraz ze wzrostem gradientu barycznego wzmoże się chłodny, południowy wiatr od strony Beskidu Niskiego. Ostatecznie będziemy mogli liczyć na wzrost temperatury do 14°C. W ciepłym wycinku niżu spodziewamy się zarówno okresów pochmurnych, jak i przejaśnień, a ponadto znacznego spadku ciśnienia. Przede wszystkim jednak uważajmy na silny wiatr.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (19/20 października 2021) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu przemieszczającego się znad Morza Północnego nad Norwegię. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, nad ranem w porywach do 60 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1025 hPa i będzie spadać.

W środę w ciągu dnia (20 października 2021) pozostaniemy w ciepłym wycinku niżu znad Skandynawii. Utrzyma się napływ zwrotnikowego powietrza z południowego zachodu. Początkowo zachmurzenie duże, potem na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna od 13°C do 14°C. Wiatr dość silny i silny, o średniej prędkości do 40 km/h, porywisty, w porywach do 70 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (20/21 października 2021) sytuacja baryczna nie ulegnie zasadniczej zmianie. Wciąż z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Wieczorem zachmurzenie małe, potem umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w pierwszej połowie nocy w porywach do 70 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa i nadal będzie spadać.

W czwartek w ciągu dnia (21 października 2021) pogodę kształtować będzie głęboki niż znad Skandynawii. Po południu z zachodu na wschód przewędruje związany z nim chłodny front atmosferyczny. Przez większość dnia pozostaniemy w ciepłym powietrzu zwrotnikowym, jednak po południu, za wspomnianym frontem, napłynie nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, po południu słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13°C do 14°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 65 km/h, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1007 hPa, początkowo będzie powoli spadać, jednak późnym popołudniem, za frontem chłodnym, zacznie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?