KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Poniedziałek pochmurny ze wschodnim wiatrem. We wtorek rozpogodzenia, ale rano gęste mgły

Poniedziałek pochmurny. We wtorek rano gęste mgły, potem słonecznie i przyjemnie - maksymalnie 11°C. Poniedziałek pochmurny. We wtorek rano gęste mgły, potem słonecznie i przyjemnie - maksymalnie 11°C. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Silny wyż o ciśnieniu 1041 hPa w centrum wchodzi znad Szwecji nad Bałtyk, a już w poniedziałkowe południe zawędruje nad Rosję. Cały nasz kraj znajdzie się pod jego wpływem w strefie wiatru wschodniego, a na Pomorzu, Warmii, Mazurach i na Podlasiu południowo-wschodniego. Napływać będzie wilgotne powietrze, a pod inwersją osiadania spodziewamy się chmur Stratus. Nad ranem we wtorek możliwe gęste mgły, w których widzialność spadać będzie do 100 m, a przejściowo do kilkudziesięciu metrów. W przeciwieństwie do dnia poprzedniego w dalszej części doby wyjrzy słońce, a temperatura maksymalna przekroczy 10°C.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (14/15 listopada 2021) pogodę kształtować będzie wyż przemieszczający się znad Szwecji przez Morze Bałtyckie nad Estonię. Ze wschodu napływać będzie wilgotne i mocno przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite. Silne zamglenia ograniczające widzialność do 1000 metrów. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni. Widzialność słaba. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa i będzie powoli wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (15 listopada 2021) pozostaniemy pod wpływem tego samego wyżu, który przemieści się znad Estonii nad Rosję. Utrzyma się napływ wilgotnego powietrza polarno-morskiego starego ze wschodu. Zachmurzenie całkowite, lokalnie możliwa słaba mżawka. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1030 hPa i będzie stabilne. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (15/16 listopada 2021) pogodę kształtować będzie ten sam wyż znad południowo-zachodniej Rosji. Ze wschodu napływać będzie bardzo wilgotne powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie całkowite, jedynie wieczorem możliwe krótkotrwałe rozpogodzenia. Gęste mgły ograniczające widzialność do kilkudziesięciu metrów. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, wschodni. Widzialność umiarkowana pogarszająca się do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1030 hPa i pozostanie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (16 listopada 2021) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Europy Wschodniej. Z południowego wschodu napłynie cieplejsze i suchsze powietrze polarno-morskie. Rano zachmurzenie całkowite i gęsta mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów. Przed południem zanik mgieł, poprawa widzialności i rozpogodzenia do zachmurzenia małego i umiarkowanego. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowo-wschodniego. Widzialność zła poprawiająca się do dobrej i bardzo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa i zacznie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne rano obojętne, potem korzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?