KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Poniedziałek pochmurny ze wschodnim wiatrem. We wtorek rozpogodzenia, ale rano gęste mgły

Poniedziałek pochmurny. We wtorek rano gęste mgły, potem słonecznie i przyjemnie - maksymalnie 11°C. Poniedziałek pochmurny. We wtorek rano gęste mgły, potem słonecznie i przyjemnie - maksymalnie 11°C. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Silny wyż o ciśnieniu 1041 hPa w centrum wchodzi znad Szwecji nad Bałtyk, a już w poniedziałkowe południe zawędruje nad Rosję. Cały nasz kraj znajdzie się pod jego wpływem w strefie wiatru wschodniego, a na Pomorzu, Warmii, Mazurach i na Podlasiu południowo-wschodniego. Napływać będzie wilgotne powietrze, a pod inwersją osiadania spodziewamy się chmur Stratus. Nad ranem we wtorek możliwe gęste mgły, w których widzialność spadać będzie do 100 m, a przejściowo do kilkudziesięciu metrów. W przeciwieństwie do dnia poprzedniego w dalszej części doby wyjrzy słońce, a temperatura maksymalna przekroczy 10°C.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (14/15 listopada 2021) pogodę kształtować będzie wyż przemieszczający się znad Szwecji przez Morze Bałtyckie nad Estonię. Ze wschodu napływać będzie wilgotne i mocno przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite. Silne zamglenia ograniczające widzialność do 1000 metrów. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni. Widzialność słaba. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa i będzie powoli wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (15 listopada 2021) pozostaniemy pod wpływem tego samego wyżu, który przemieści się znad Estonii nad Rosję. Utrzyma się napływ wilgotnego powietrza polarno-morskiego starego ze wschodu. Zachmurzenie całkowite, lokalnie możliwa słaba mżawka. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1030 hPa i będzie stabilne. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (15/16 listopada 2021) pogodę kształtować będzie ten sam wyż znad południowo-zachodniej Rosji. Ze wschodu napływać będzie bardzo wilgotne powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie całkowite, jedynie wieczorem możliwe krótkotrwałe rozpogodzenia. Gęste mgły ograniczające widzialność do kilkudziesięciu metrów. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, wschodni. Widzialność umiarkowana pogarszająca się do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1030 hPa i pozostanie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (16 listopada 2021) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Europy Wschodniej. Z południowego wschodu napłynie cieplejsze i suchsze powietrze polarno-morskie. Rano zachmurzenie całkowite i gęsta mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów. Przed południem zanik mgieł, poprawa widzialności i rozpogodzenia do zachmurzenia małego i umiarkowanego. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowo-wschodniego. Widzialność zła poprawiająca się do dobrej i bardzo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa i zacznie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne rano obojętne, potem korzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?