KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nadchodzi kres wyżu i zmiana pogody. Od czwartku prognozujemy opady deszczu

W czwartek początek panowania niżu. Wystąpią przelotne opady deszczu. W czwartek początek panowania niżu. Wystąpią przelotne opady deszczu. Fot. PixaBay

Pogodny wtorek był niestety „rodzynkiem” w okresie listopadowej szarości, środa znów będzie pochmurna. W połowie tygodnia nastanie kres panowania wyżu, będący jednocześnie początkiem niżowej pogody. W czwartek w strefie frontu okluzji wystąpią przelotne opady deszczu. Najbrzydszym dniem tygodnia, z opadami znacznie intensywniejszymi, okaże się piątek.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (16/17 listopada 2021) będziemy w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia, w powietrzu polarno-morskim starym. W pierwszej połowie nocy bezchmurnie. Około północy utworzą się gęste mgły ograniczające widzialność do 100 metrów, a w nich zachmurzenie szybko wzrośnie do całkowitego. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana pogarszająca się do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1024 hPa i będzie powoli spadać.

W środę w ciągu dnia (17 listopada 2021) pozostaniemy jeszcze w słabogradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia. Utrzyma się napływ przetransformowanego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże. Rano zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność bardzo słaba poprawiająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy ze środy na czwartek (17/18 listopada 2021) sytuacja baryczna nie ulegnie jeszcze zasadniczej zmianie. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie duże i całkowite. Temperatura minimalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa i będzie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (18 listopada 2021) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Skandynawii. Z zachodu na wschód przemieści się front okluzji, za którym napłynie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, pod wieczór wzrastające do całkowitego. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?