KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Idzie ochłodzenie. Na początku tygodnia śnieg i śnieg z deszczem, miejscami zrobi się biało

Początek tygodnia chłodny i wietrzny, prognozujemy przelotne opady śniegu. Początek tygodnia chłodny i wietrzny, prognozujemy przelotne opady śniegu.

Na południowym zachodzie kraju mamy atak zimy w listopadzie, po pierwszych opadach śniegu, zanotowanych w piątek, niedziela przynosi opady znacznie intensywniejsze. Występują one na aktywnym froncie chłodnym rozciągającym się od Sudetów po Żuławy i oddzielającym powietrze polarno-morskie od arktyczno-morskiego. Do Krosna ów front dotrze po północy. W poniedziałek w ciągu dnia temperatura nie przekroczy 2°C. Spodziewamy się opadów deszczu ze śniegiem i śniegu - lokalnie może się zabielić. Wystąpi ponadto dokuczliwy i porywisty, zachodni i północno-zachodni wiatr, obniżający temperaturę odczuwalną. Ciśnienie wciąż niskie. Do wtorkowego poranka co prawda będzie wzrastać, ale potem znowu zacznie spadać.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (28/29 listopada 2021) znajdziemy się pod wpływem niżu przemieszczającego się znad Ziemi Łódzkiej nad Podlasie. Z południowego zachodu na północny wschód przewędruje związany z nim chłodny front atmosferyczny, za którym około północy napłynie z północy chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie całkowite. Opady deszczu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i śniegu.  Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, nad ranem porywisty, południowo-wschodni skręcający na północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 991 hPa, wieczorem będzie spadać, potem zacznie wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (29 listopada 2021) znajdziemy się pod wpływem niżu odchodzącego znad północno-wschodniej Polski nad Litwę oraz związanego z nim frontu okluzji. Z północy napływać będzie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, zachodni i północno-zachodni. Widzialność zmienna, od umiarkowanej do bardzo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 997 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (29/30 listopada 2021) będziemy w tylnej części niżu, który odejdzie nad Rosję. Utrzyma się napływ chłodnego arktyczno-morskiego powietrza z północy. Zachmurzenie duże, słabe przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, zachodni i północno-zachodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1004 hPa i nadal będzie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (30 listopada 2021) pogodę kształtować będzie rozległy układ niskiego ciśnienia rozciągający się równoleżnikowo na obszarze północnej Europy, od północnego Atlantyku po Rosję. Późnym popołudniem zacznie nasuwać się ośrodek wtórny znad Danii. Będziemy w powietrzu arktycznym starym. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr początkowo umiarkowany i porywisty, północno-zachodni, po południu i pod wieczór słabnący i skręcający na południowy. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa, początkowo będzie wzrastać, potem jednak zacznie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?