KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Weekend chłodny, z przymrozkami. Początkowo słonecznie i sucho, potem pogorszenie pogody

W piątek po południu i w sobotę rano wyjrzy słońce, dalsza część weekendu pochmurna i wilgotna. Noce z przymrozkami. W piątek po południu i w sobotę rano wyjrzy słońce, dalsza część weekendu pochmurna i wilgotna. Noce z przymrozkami. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Pozostajemy pod wpływem niżu znad Łotwy, przed nami jeszcze przejście frontu chłodnego z opadami deszczu przechodzącymi w śnieg, których spodziewamy się w piątek nad ranem. Następnie na krótko rozbuduje się wyż, w czasie jego panowania wystąpią liczne rozpogodzenia. Noce z solidnymi przymrozkami, największy z nich w pierwszą weekendową noc, prognozujemy spadek temperatury minimalnej do -5°C. W sobotę od zachodu wzrost zachmurzenia. Niedziela w całości ponura, rano słabe i przelotne opady śniegu.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (2/3 grudnia 2021) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Łotwy. Od zachodu nasunie się związany z nim chłodny front atmosferyczny. Z północnego zachodu napłynie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite i opady deszczu, po północy przechodzące najpierw w deszcz ze śniegiem, a nad ranem w opady śniegu. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, południowy skręcający na północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1003 hPa i będzie wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (3 grudnia 2021) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Austrii. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Początkowo zachmurzenie duże i całkowite, potem małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1011 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (3/4 grudnia 2021) pozostaniemy pod wpływem słabego wyżu przemieszczającego się znad Austrii nad Ukrainę. Będziemy w chłodnej i suchej polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie małe, przejściowo bezchmurnie. Temperatura minimalna od -5°C do -4°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa, wieczorem będzie stabilne, potem zacznie spadać.

W sobotę w ciągu dnia (4 grudnia 2021) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Niemiec. Będziemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Rano zachmurzenie umiarkowane, potem od zachodu będzie stopniowo wzrastać - najpierw do dużego, a potem do całkowitego. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne rano obojętne, potem niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (4/5 grudnia 2021) pogodę kształtować będzie niż znad Niemiec. Od zachodu nasuwać się zacznie związany z nim front zokludowany. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie duże i całkowite, nad ranem przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C, wystąpi późnym wieczorem. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1007 hPa i będzie powoli spadać.

W niedzielę w ciągu dnia (5 grudnia 2021) znajdziemy się pod wpływem niżu, który wejdzie nad północną Polskę i przemieszczać się będzie z zachodu na wschód, znad Niziny Szczecińskiej docierając nad Białostocczyznę. Będziemy w strefie oddziaływania frontu okluzji, za którym napłynie wilgotniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, słabe i przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1007 hPa i zacznie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?