KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Poniedziałek mokry, wietrzny, z dużymi zmianami ciśnienia. We wtorek będzie nieco spokojniej

Początek tygodnia z kiepską pogodą. We wtorek chłodno - na ogół lekki mróz, a w najcieplejszym momencie dnia 1°C. Początek tygodnia z kiepską pogodą. We wtorek chłodno - na ogół lekki mróz, a w najcieplejszym momencie dnia 1°C. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Znajdujemy się w silnym strumieniu cyrkulacji północno-zachodniej, kolejny niż z opadami i porywistym wiatrem da się we znaki w poniedziałek. W nowy tydzień wejdziemy zatem przy kiepskiej aurze, bo będzie ponadto padać deszcz ze śniegiem. Gdy front chłodny odejdzie nad Słowację późnym popołudniem rozpogodzi się, wieczór już suchy i nieco spokojniejszy. We wtorek chłodnawo, wiatr dokuczliwy, ale już nie tak silny, jak dobę wcześniej.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (16/17 stycznia 2022) pogodę kształtować będzie głęboki niż znad Skandynawii. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite i słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy nad ranem skręcający na zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (17 stycznia 2022) znajdziemy się pod wpływem tego samego, głębokiego niżu, który znad Finlandii przemieści się nad Rosję. Wczesnym popołudniem z północy na południe przewędruje związany z nim front zokludowany, za którym napływać zacznie chłodne arktyczno-morskie powietrze. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu ze śniegiem i śniegu, dopiero późnym popołudniem zanik opadów i rozpogodzenia do zachmurzenia małego. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, wczesnym popołudniem przejściowo dość silny, porywisty, w porywach do 75 km/h, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana, późnym popołudniem poprawi się do bardzo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, w pierwszej połowie dnia będzie spadać, a po południu zacznie szybko wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (17/18 stycznia 2022) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Holandii. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze arktyczne. Wieczorem zachmurzenie małe, potem umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, północno-zachodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1025 hPa i będzie szybko wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (18 stycznia 2022) pogodę kształtować będzie wyż znad Niemiec. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, możliwe słabe przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, dopiero pod wieczór słaby, północno-zachodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1033 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?