KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W połowie tygodnia znów duży spadek ciśnienia i zmienna pogoda. W czwartek opady śniegu

W środku tygodnia znów duży spadek ciśnienia, porywisty wiatr i zmienna pogoda. W czwartek dosypie śniegu. W środku tygodnia znów duży spadek ciśnienia, porywisty wiatr i zmienna pogoda. W czwartek dosypie śniegu. Fot. PixaBay

Przed nami jeszcze jeden niż w trwającym naturalnym okresie synoptycznym cyrkulacji północno-zachodniej cyklonicznej, da się on nam we znaki w środku tygodnia. W przedniej części wspomnianego układu spodziewany jest południowy wiatr o dużej sile. W czwartek przemieszczą się dwa fronty chłodne z opadami śniegu. Rano przewędruje front główny, a na popołudniowym - drugorzędnym - nastąpi zmiana kierunku wiatru na zachodni i wystąpią lokalne burze. Ponadto po spokojniejszej pierwszej połowie dnia po południu znów możliwe porywy do 70 km/h. Koniec tygodnia mroźny, ale za to spokojny, gdyż wiatr osłabnie.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (18/19 stycznia 2022) pogodę kształtować będzie słabnący wyż przemieszczający się znad Niemiec przez Czechy nad Słowację. Napływać będzie powietrze arktyczne stare. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od -4°C do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1035 hPa, wieczorem będzie powoli wzrastać, ale nad ranem zacznie spadać.

W środę w ciągu dnia (19 stycznia 2022) dostaniemy się pod wpływ aktywnego, pogłębiającego się niżu przemieszczającego się znad Morza Norweskiego nad Skandynawię. Z zachodu napłynie cieplejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, późnym popołudniem i wieczorem wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, zachodni skręcający na południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1027 hPa i będzie szybko spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (19/20 stycznia 2022) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu przemieszczającego się znad Szwecji nad Bałtyk. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr umiarkowany, wieczorem dość silny, porywisty, w porywach do 70 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa i przez całą noc będzie spadać.

W czwartek w ciągu dnia (20 stycznia 2022) będziemy pod wpływem niżu znad Zatoki Fińskiej. Z zachodu na wschód przewędrują dwa fronty atmosferyczne: rano front chłodny, a po południu front wtórny. Napłynie chłodne i niestabilne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady śniegu, okresami o umiarkowanym i silnym natężeniu. Po południu możliwa burza. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, w strefie frontu drugorzędnego przejściowo dość silny, porywisty, w porywach do 70 km/h, południowy, po południu skręcający na zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, tylko w strefie burz przejściowo słaba. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1009 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?