KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Poniedziałek z najsilniejszym mrozem. Będzie słonecznie, ale chmury i opady powrócą we wtorek

Poniedziałek pogodny i mroźny, powietrze będzie zanieczyszczone. We wtorek złagodnienie mrozu i opady śniegu. Poniedziałek pogodny i mroźny, powietrze będzie zanieczyszczone. We wtorek złagodnienie mrozu i opady śniegu. Fot. KrosnoCity.pl

W niedzielny wieczór rozbuduje się wyż, zatem największy chłód dopiero przed nami. W poniedziałek nad ranem, rano i wieczorem mróz będzie kilkunastostopniowy, potem władzę nad pogodą znów przejmą niże i temperatura wzrośnie. Mimo to do wtorku włącznie nie ma żadnych szans na wzrost temperatury powyżej 0°C, ponadto możliwa będzie gołoledź w wyniku marznącego deszczu, choć na ogół padać ma śnieg. Nacieszmy się zatem pogodnym, choć bardzo mroźnym poniedziałkiem, gdyż w kolejnych dniach słońca może nam brakować.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (23/24 stycznia 2022) rozbuduje się nad nami wyż przemieszczający się znad Tatr nad Bieszczady. Będziemy w mroźnym powietrzu arktycznym. Wieczorem zachmurzenie duże i całkowite, nad ranem jednak rozpogodzenia do zachmurzenia małego. Temperatura minimalna od -17°C do -16°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1037 hPa i będzie wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (24 stycznia 2022) będziemy pod wpływem wyżu znad Bieszczadów. Napływać będzie mroźne i mocno przetransformowane powietrze arktyczne. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od -7°C do -6°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1039 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (24/25 stycznia 2022) początkowo znajdować się będziemy na skraju słabnącego wyżu znad Bieszczad, potem jednak od zachodu nasuwać się zacznie zatoka niżu znad Arktyki wraz z ciepłym frontem atmosferycznym. Pozostaniemy w mroźnym powietrzu arktycznym starym. Wieczorem bezchmurnie, w połowie nocy zachmurzenie zacznie wzrastać aż do całkowitego. Nad ranem słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -16°C do -15°C, wystąpi wieczorem. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1038 hPa i będzie spadać.

We wtorek w ciągu dnia (25 stycznia 2022) pogodę kształtować będzie rozległy niż znad Arktyki wraz z ośrodkiem wtórnym znad Rosji. Pod wieczór z północnego zachodu nasunie się front chłodny. Napływać będzie nieco cieplejsze, choć wciąż mroźne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite i opady śniegu. Przejściowo marznący deszcz powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna od -2°C do -1°C i wystąpi wieczorem. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy, pod wieczór skręcający na zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1031 hPa i przez większość dnia będzie spadać, a późnym popołudniem wahać się. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?