KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Weekend mokry, z wahaniami ciśnienia. Przed nami wichury - najgroźniejsza w niedzielę

Koniec tygodnia z silnym i porywistym wiatrem. Najgorsza wichura czeka nas w niedzielę. Koniec tygodnia z silnym i porywistym wiatrem. Najgorsza wichura czeka nas w niedzielę. Fot. archiwum

Po czterech dniach wytchnienia od dokuczliwego wiatru cyrkulacja cykloniczna w okolicach Bałtyku znów nasila się. W drugiej połowie bieżącego tygodnia przez kraj przetoczą się dwie wichury: pierwsza - słabsza - przejdzie do południa w piątek, druga - silniejsza - da się we znaki w niedzielę. Oprócz tego znów wahania ciśnienia i opady. Jeśli chcemy na siłę doszukać się jakiegokolwiek pozytywu, to może w tym, że poprawi się jakość powietrza, gdyż w poniedziałek pod tym względem było naprawdę kiepsko.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (27/28 stycznia 2022) pogodę kształtować będzie niż przemieszczający się znad Morza Bałtyckiego nad Łotwę. Wieczorem zaznaczy się jeszcze odchodzący na wschód ciepły front atmosferyczny. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite. Początkowo opady śniegu o natężeniu umiarkowanym, potem słabe przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C, wystąpi wieczorem. Wiatr umiarkowany i porywisty, jedynie w środku nocy słaby, południowy skręcający na zachodni. Widzialność wieczorem umiarkowana, potem dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa i będzie powoli spadać.

W piątek w ciągu dnia (28 stycznia 2022) będziemy pod wpływem niżu przemieszczającego się znad Łotwy nad wschodnią Białoruś. Z północnego zachodu na południowy wschód przewędruje chłodny front atmosferyczny, za którym napłynie powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C i wystąpi rano. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, przed południem w porywach do 75 km/h, zachodni i północno-zachodni. Widzialność rano dobra, potem pogorszy się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, początkowo będzie powoli, a w drugiej połowie dnia szybko wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (28/29 stycznia 2022) znajdziemy się w tylnej części niżu, który przemieści się nad Rosję. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie całkowite i opady śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa i będzie wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (29 stycznia 2022) dostawać się zaczniemy pod wpływ aktywnego i pogłębiającego się niżu przemieszczającego się znad Morza Norweskiego przez Norwegię i Szwecję nad Bałtyk. Wieczorem od zachodu nasunie się związany z nim ciepły front atmosferyczny. Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza arktycznego. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Wieczorem wzrost zachmurzenia do całkowitego i opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, północno-zachodni stopniowo skręcający na południowy. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1025 hPa, początkowo będzie stabilne, potem zacznie spadać. Warunki biometeorologiczne w pierwszej połowie dnia obojętne, po południu i wieczorem niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (29/30 stycznia 2022) będziemy pod wpływem głębokiego niżu przemieszczającego się znad Bałtyku nad Estonię. Wieczorem przemieszczać się będzie jego ciepły front atmosferyczny, z kolei nad ranem front chłodny. Przejściowo z zachodu napłynie cieplejsze polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże i całkowite. Opady śniegu o umiarkowanym natężeniu, nad ranem przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C i wystąpi wieczorem. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 70 km/h, południowy skręcający na zachodni. Widzialność przez większość nocy słaba i umiarkowana, nad ranem poprawi się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, przez większość nocy będzie szybko spadać, a nad ranem zacznie wahać się.

W niedzielę w ciągu dnia (30 stycznia 2022) znajdziemy się w tylnej części głębokiego niżu przemieszczającego się znad Estonii nad Rosję. Z północnego zachodu napłynie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr dość silny i silny, o średniej prędkości do 45 km/h, porywisty, w porywach do 85 km/h, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

  • autor: Maksymilian Antoniów

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?